Moje konto
  • Dunkierka [opr. twarda] Dunkierka [opr. twarda]

Dunkierka [opr. twarda]

4 oferty z 4 sklepów

ISBN 9788375100419 Autor Sebag-Montefiore Hugh Rok wydania 2010 Oprawa twarda Wydawnictwo Rebis Ilość stron 776 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Ministerstwo Książki

★★★★★
1196 opinii

Dunkierka. Walka do ostatniego żołnierza + zakładka do książki GRATIS

Dunkierka. Walka do ostatniego żołnierza + zakładka do książki GRATIS

… ale gdyby nie Dunkierka, Wielka Brytania mogłaby przegrać II wojnę światową. I tak by się zapewne stało, gdyby nie wahanie Hitlera, niszczyciele Royal Navy i pospolite ruszenie właścicieli brytyjskich "stateczków", które przewiozły przez La Manche 340 tysięcy alianckich żołnierzy. Taki właśnie obraz tej ogromnej operacji wciąż dominuje w literaturze przedmiotu. Hugh Sebag-Montefiore widzi …

Dostępny od ręki  ✓

Dunkierka. Walka do ostatniego żołnierza

Książka o zapomnianych bohaterach Dunkierki Winston Churchill stwierdził kiedyś że wojen nie wygrywa się dzięki ewakuacjom ale gdyby nie Dunkierka Wielka Brytania mogłaby przegrać II wojnę światową.

Dostępny w 1-2 tygodnie  ✓

Dunkierka - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką

… które przewiozły przez La Manche 340 tysięcy alianckich żołnierzy. Taki właśnie obraz tej ogromnej operacji wciąż dominuje w literaturze przedmiotu. Hugh Sebag-Montefiore widzi ją jednak szerzej. Najważniejsi dla niego są ci, dzięki którym te setki tysięcy w ogóle dotarły na brzeg ? Brytyjczycy broniący korytarza, którym reszta armii wycofała się do Dunkierki. Kazano im stawiać opór do końca, walczyć …

Dostępny od ręki  ✓

Dunkierka / wysyłka w 24h od 3,99

… Najważniejsi dla niego są ci, dzięki którym te setki tysięcy w ogóle dotarły na brzeg ? Brytyjczycy broniący korytarza, którym reszta armii wycofała się do Dunkierki. Kazano im stawiać opór do końca, walczyć do ostatniego naboju i ostatniego żołnierza. Większość została zabita lub wzięta do niewoli, ale wykonała ten rozkaz, a jej poświęcenie zaważyło na kolejach wojny. To o nich, zapomnianych bohaterach …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Informacje o produkcie

ISBN9788375100419
AutorSebag-Montefiore Hugh
Rok wydania2010
Oprawatwarda
WydawnictwoRebis
Ilość stron776

Książka o zapomnianych bohaterach Dunkierki Winston Churchill stwierdził kiedyś, że wojen nie wygrywa się dzięki ewakuacjom, ale gdyby nie Dunkierka, Wielka Brytania mogłaby przegrać II wojnę światową.

I tak by się zapewne stało, gdyby nie wahanie Hitlera, niszczyciele Royal Navy i pospolite ruszenie właścicieli brytyjskich `stateczków`, które przewiozły przez La Manche 340 tysięcy alianckich żołnierzy.

Taki właśnie obraz tej ogromnej operacji wciąż dominuje w literaturze przedmiotu. Hugh Sebag-Montefiore widzi ją jednak szerzej. Najważniejsi dla niego są ci, dzięki którym te setki tysięcy w ogóle dotarły na brzeg - Brytyjczycy broniący korytarza, którym reszta armii wycofała się do Dunkierki.

Kazano im stawiać opór do końca, walczyć do ostatniego naboju i ostatniego żołnierza. Większość została zabita lub wzięta do niewoli, ale wykonała ten rozkaz, a jej poświęcenie zaważyło na kolejach wojny.

To o nich, zapomnianych bohaterach Dunkierki, jest przede wszystkim ta książka. Hugh Sebag-Montefiore, nim został pisarzem, był adwokatem i dziennikarzem. Pisał między innymi dla `Sunday Times`, `Sunday Telegraph`, `Independent` i `Observera`.

W bestsellerze Enigma: The Battle for the Code ukazał, jak polscy, francuscy i brytyjscy kryptografowie łamali niemieckie szyfry maszynowe. Szukając materiałów do Dunkierki, przemierzył całą Europę, przy czym dowiedział się, że dwaj spośród jego krewnych także zostali ewakuowani w 1940 roku z francuskich plaż.

Mieszka w północnym Londynie z żoną i trojgiem dzieci.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też