Moje konto
  • Dyktanda. Klasa 6, szkoła podstawowa. Testy ortograficzne [opr. miękka] Dyktanda. Klasa 6, szkoła podstawowa. Testy ortograficzne [opr. miękka]

Dyktanda. Klasa 6, szkoła podstawowa. Testy ortograficzne [opr. miękka]

0 ofert z 0 sklepów

ISBN 8370713300 Autor Iwanowicz Małgorzata Rok wydania 2005 Oprawa miękka Wydawnictwo RES POLONA Ilość stron 64 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty RES POLONA

Popularne produkty z kategorii Podręczniki innych firm

Informacje o produkcie

ISBN8370713300
AutorIwanowicz Małgorzata
Rok wydania2005
Oprawamiękka
WydawnictwoRES POLONA
Ilość stron64

Od wielu lat zmienia się polska szkoła, powstają nowe programy nauczania języka ojczystego, pojawiają się coraz nowocześniejsze podręczniki, a problemy uczniów z ortografią wciąż pozostają takie same, jeśli nie większe.

dysortografików. Dlatego tak niezmiernie ważna jest systematyczna i wielokierunkowa praca nad kształceniem kompetencji ortograficznych uczniów. Drogą do osiągnięcia sukcesu w ortografii są przede wszystkim ćwiczenia oraz praca z właściwie przygotowanymi tekstami sprawdzającymi umiejętności uczniów w tym zakresie.

Od lat towarzyszą one uczniom na wszystkich etapach szkolnej edukacji polonistycznej. Niezwykle ważne jest aby ćwiczenia zaciekawiły uczniów treścią. Nie ma nic gorszego w ortografii jak nuda i rutyna.

Pozycja ta jest zbiorem różnorodnych tekstów z lukami wraz z ćwiczeniami utrwalającymi pisownię wyrazów, które mogą sprawić trudność. Uczniowie znajdą tu teksty opowiadające o codziennych sytuacjach: kłopotach w szkole, zabawach w czasie przerwy lekcyjnej, wakacyjnych wyprawach, zainteresowaniach a nawet gotowaniu.

W zbiorze zamieszczono także teksty, które integrują treści różnych przedmiotów, głównie historii i przyrody. Autorka chce zaciekawić szóstoklasistów historią niezwykle inteligentnych ssaków i przybliżyć życie kotów, o których krąży tak wiele niesprawiedliwych opinii.

A dla tych którzy kochają historię, proponuje teksty o dzielnych władcach Polski - Bolesławie Chrobrym, Stefanie Batorym i Janie III Sobieskim. Nie zabraknie też historyjek z życia ulubionych postaci, do jakich należą Ania z Zielonego Wzgórza czy słąwny muszkieter d Artagnan.

Te różnorodne teksty pozwolą uczniom klas szóstych ugruntować znajomość podstawowych reguł ortograficznych.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też