Moje konto
  • EKG jasno i zrozumiale [opr. miękka] EKG jasno i zrozumiale [opr. miękka]

EKG jasno i zrozumiale [opr. miękka]

0 ofert z 0 sklepów

ISBN 9788375220582Autor Andrew Houghton, David GrayRok wydania 2010Oprawa miękkaWydawnictwo Alfa Medica PressIlość stron 287 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty z kategorii Zdrowie, medycyna, uroda innych firm

Informacje o produkcie

ISBN9788375220582
AutorAndrew Houghton, David Gray
Rok wydania2010
Oprawamiękka
WydawnictwoAlfa Medica Press
Ilość stron287

Kolejne, III już wydanie cieszącej się bardzo dużą popularnością książki. Podręcznik został napisany wyjątkowo zrozumiałym językiem, a autorzy wykazali się umiejętnością bardzo prostego spojrzenia na poszczególne składowe EKG oraz w jasny i logiczny sposób przedstawili nieprawidłowości rejestrowane w różnych stanach patologii.

Wszystko to powoduje, że książka ma ugruntowaną pozycję na rynku wydawniczym i stanowi podstawową publikację dotyczącą interpretacji zapisu ekg.Pierwszym pytaniem, nasuwającym się przy lekturze nowego wydania podręcznika, jest zazwyczaj: Co nowego?.

Od czasu drugiego wydania naszej książki w 2003 roku w kardiologii dokonał się istotny postęp. Przede wszystkim wytyczne brytyjskiej Rady Resuscytacji zostały w znacznym stopniu zmodyfikowane; w związku z tym pojawiła się konieczność napisania od nowa rozdziału o resuscytacji krążeniowo-płucnej.Znaczący postęp dokonał się w dziedzinie zaburzeń rytmu; w książce dodano informacje na temat zespołu Brugadów i zespołu długiego QT oraz najnowsze wytyczne National Institute for Health and Clinical Excellence (NICE) dotyczące migotania przedsionków oraz zaktualizowano informacje dotyczące leczenia inwazyjnego, takiego jak izolacja żył płucnych.

Rozpoznawanie i leczenie ostrych zespołów wieńcowych jest jednym z podlegających najintensywniejszym zmianom zagadnień kardiologii; również w naszej książce rozdziały dotyczące choroby niedokrwiennej serca odpowiednio zmodyfikowano.Skorzystaliśmy również z okazji do przejrzenia i ulepszenia całego tekstu podręcznika w celu zwiększenia przejrzystości informacji oraz dodaliśmy nowy materiał w postaci np.

rozdziału o historii EKG. Na koniec pragniemy wspomnieć o – z pewnością nie mniej istotnej – wymianie wielu przykładowych zapisów EKG na elektrokardiogramy lepiej i przejrzyściej prezentujące omawiane zagadnienie.

Po raz kolejny pragniemy wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się z nami swoimi uwagami na temat tekstu oraz udostępnili nam elektrokardiogramy ze swoich zbiorów.

Chcemy w tym miejscu podziękować również wszystkim pracownikom wydawnictwa Hodder Arnold, którzy przyczynili się do sukcesu podręcznika NEKG – jasno i zrozumiale.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.