Moje konto  ▾

GRY I ZABAWY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ [opr. miękka]

ISBN 9788389848826Autor Krystyna WojciechowskaRok wydania 2009Oprawa miękkaWydawnictwo NOWIKIlość stron 160 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

7 ofert z 7 sklepów internetowych

Informacje o produkcie

ISBN9788389848826
AutorKrystyna Wojciechowska
Rok wydania2009
Oprawamiękka
WydawnictwoNOWIK
Ilość stron160

Książka jest przeznaczona dla nauczycieli i rodziców uczniów klas I-III. Z opracowania mogą korzystać również terapeuci pracujący z uczniami klas młodszych mającymi trudności w uczeniu się matematyki, można je także przeprowadzić w świetlicy szkolnej.

Charakterystyczną cechą gier i zabaw dydaktycznych jest wysiłek umysłowy i możliwość samokontroli (wygrać, znaczy wykonać poprawnie)..Gry rozwijają w dzieciach pomysłowość, wymagają używania ścisłej i zrozumiałej terminologii, a także wysiłku woli i działania według planu. Przestrzeganie reguł często wymusza podporządkowanie swoich interesów, interesom grupy.

W książce zaprezentowano 75 gier i zabaw dydaktycznych, przy czym niektóre mają kilka wersji, a wprowadzając zmiany w regułach można tworzyć nowe.

Opracowane gry i zabawy dydaktyczne mają na celu:
1) kształtowanie pojęcia liczby,
2) doskonalenie techniki rachunkowej,
3) stosowanie umiejętności praktycznych i rozumienie struktury zadania tekstowego,
4) zastosowanie wybranych pojęć geometrycznych w różnych sytuacjach życiowych.

Do przeprowadzenia niektórych gier i zabaw są niezbędne odpowiednie środki dydaktyczne, które są w każdej szkole bądź są proste do przygotowania. Każda propozycja jest poprzedzona opisem celów dydaktycznych, jakie można osiągnąć.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.