Moje konto
  • Historia, klasa 1, Razem przez wieki, poradnik metodyczny, Nowa Era - Maria Pacholska, Renata Poźniewicz Historia, klasa 1, Razem przez wieki, poradnik metodyczny, Nowa Era - Maria Pacholska, Renata Poźniewicz

Historia, klasa 1, Razem przez wieki, poradnik metodyczny, Nowa Era - Maria Pacholska, Renata Poźniewicz

0 ofert z 0 sklepów

ISBN 8389497360 Autor Maria Pacholska, Renata Poźnik Rok wydania 2003 Wydawnictwo Nowa Era WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Informacje o produkcie

ISBN8389497360
AutorMaria Pacholska, Renata Poźnik
Rok wydania2003
WydawnictwoNowa Era

Poradnik dla nauczyciela powstał do podręcznika Stanisława Jankowiaka Razem przez wieki. Składa się on z części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej Autorki omówiły podstawowe zagadnienia: jak uczyć, jak realizować ścieżki edukacyjne, jak pracować ze źródłami historycznymi.

Zaprezentowany został rozkład materiału nauczania. Poszczególnym działom przyporządkowano określone tematy i podano liczbę godzin przeznaczonych na ich realizację. Nauczyciele znajdą w poradniku konspekty do każdej lekcji, w których zaprezentowano realizację treści z wykorzystaniem tradycyjnych i aktywizujących metod.

Opracowując scenariusze, Autorki zwróciły uwagę na bardzo istotny element zreformowanej edukacji - umiejętności uniwersalne (ponadprzedmiotowe). Pomocą w prowadzeniu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych mogą być również zamieszczone w książce propozycje dydaktyczne, np.

związane z zabytkami. Rozdział ostatni zawiera rozwiązania krzyżówek i trudniejszych ćwiczeń znajdujących się w Skoroszycie gimnazjalisty.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też