Moje konto
  • Historia 3 Wiek XIX Podręcznik dla gimnazjum [opr. miękka] Historia 3 Wiek XIX Podręcznik dla gimnazjum [opr. miękka]

Historia 3 Wiek XIX Podręcznik dla gimnazjum [opr. miękka]

5 ofert z 5 sklepów

ISBN 9788326211706 Autor Chachaj Jacek, Drob Janusz Rok wydania 2011 Oprawa miękka Wydawnictwo Wydawnictwo Szkolne PWN Ilość stron 156 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Ministerstwo Książki

★★★★★
1233 opinie

Historia. Klasa 3, gimnazjum. Wiek XIX i wielka wojna. Podręcznik + zakładka do książki GRATIS

Historia. Klasa 3, gimnazjum. Wiek XIX i wielka wojna. Podręcznik + zakładka do książki GRATIS

Ostatnia część serii do historii przeznaczona dla klasy III gimnazjum obejmuje cały XIX wiek i kończy się, zgodnie z nową podstawą programową, na pierwszej wojnie światowej.

Dostępny od ręki  ✓

Historia. Wiek XIX i wielka wojna kl.3 - podręcznik

Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 129/3/2011Ostatnia część serii do historii przeznaczona dla klasy 3 gimnazjum obejmuje cały XIX wiek i kończy się, zgodnie z nową podstawą programową, na pierwszej wojnie światowej.Autor, dr Jacek Chachaj jest adiunktem w Katedrze Dydaktyki Historii i Historii Wychowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Dostępny od ręki  ✓

Eksiegarnia

★★★★★
4852 opinie

Historia Wiek XIX i wielka wojna Podr.dla gimnazjum kl.3

Historia Wiek XIX i wielka wojna Podr.dla gimnazjum kl.3

Ostatnia część serii do historii przeznaczona dla klasy III gimnazjum obejmuje cały XIX wiek i kończy się, zgodnie z nową podstawą programową, na pierwszej wojnie światowej. Autor, dr Jacek Chachaj jest adiunktem w Katedrze Dydaktyki Historii i Historii Wychowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Dostępny w 3-7 dni  ✓

eduarena.pl

★★★★☆
221 opinii

Historia. Wiek XIX. Podręcznik. Klasa 3. Gimnazjum

Historia. Wiek XIX. Podręcznik. Klasa 3. Gimnazjum

Podręcznik prezentuje cały XIX wiek i kończy się na I wojnie światowej. Zawiera omówi

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Informacje o produkcie

ISBN9788326211706
AutorChachaj Jacek, Drob Janusz
Rok wydania2011
Oprawamiękka
WydawnictwoWydawnictwo Szkolne PWN
Ilość stron156
Historia. Wiek XIX i wielka wojna. Podręcznik dla klasy 3 gimnazjum

Ostatnia część serii do historii przeznaczona dla klasy III gimnazjum obejmuje cały XIX wiek i kończy się, zgodnie z nową podstawą programową, na pierwszej wojnie światowej.

Wykład napisany przez autorów podręcznika jest jasny, przystępny i ciekawy, dostosowany do możliwości intelektualnych uczniów gimnazjum. Zawiera omówienie najistotniejszych zagadnień z dziejów człowieka, jego dokonań w różnych dziedzinach: polityce, gospodarce, kulturze, życiu codziennym. Autorzy zwracają uwagę nie tylko na opis wydarzeń i sytuowanie ich w czasie, ale na wyjaśnianie procesów historycznych, związków przyczynowo-skutkowych. Zapoznają uczniów z wiedzą merytoryczną zgodną z najnowszymi ustaleniami historiografii.

Treści podręcznika uwzględniają standardy wymagań egzaminacyjnych. Struktura poszczególnych rozdziałów jest stała i powtarzalna, dzięki czemu uczeń łatwo wyszuka interesujące go części. Tekst wykładu uzupełniają starannie dobrane ilustracje, schematy, mapy, wyodrębnione definicje ważnych pojęć, ciekawostki, taśmy chronologiczne (pomagające umiejscowić wydarzenia w czasie), a także polecenia i pytania skonstruowane z uwzględnieniem standardów wymagań egzaminacyjnych w gimnazjum. Do map i ilustracji dodano komentarze i polecenia, które rozszerzają informacje zawarte w głównym tekście. Na końcu każdej jednostki tematycznej został zamieszczony tekst źródłowy wraz propozycjami poleceń i pytań. Pozwala to uczniowi na samodzielne pozyskiwanie informacji i zajęcie własnego stanowiska (przedstawienie argumentów) na podstawie tekstu źródłowego. Po kilku jednostkach tematycznych znajdują się krótkie podsumowania ( w skrócie) najważniejszych treści oraz propozycje poleceń i pytań przekrojowych, sprawdzających zdobytą wiedzę. Po większych partiach materiału zamieszczono obszerne podsumowania, pozwalające na uporządkowanie najważniejszych wiadomości i zjawisk dotyczących danej epoki.

Dodatkowo w podręczniku zamieszczono propozycje lektur uzupełniających dla zainteresowanych uczniów, informacje o ciekawych stronach internetowych.


Numer dopuszczenia MEN: 129/3/2011

Autor: Jacek Chachaj, Janusz Drob

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też