Manu

Katalog ozdobnych roślin ogrodowych (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377632147 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Rok wydania 2013 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Multico 
  • Ilość stron 324 

Opis

W katalogu wprowadzono podział na tematyczne rozdziały ułatwiające orientację i wyszukiwanie wybranych gatunków oraz odmian, co podkreśla kolorystyka na marginesach stron.

Książka zawiera następujące rozdziały: drzewa i krzewy iglaste, drzewa liściaste, krzewy liściaste, róże, rośliny wrzosowate, pnącza, byliny, trawy, rośliny sezonowe i niezimujące w gruncie.

Poszczególne gatunki i odmiany w rozdziałach zestawiono alfabetycznie według nazw łacińskich.

Pod nazwą łacińską znajduje się nazwa polska oraz jej synonimy. W opisach zawarto ogólne informacje o wyglądzie i wymaganiach rośliny oraz polecanych odmianach.

Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na podpunkt Warto wiedzieć, w którym znalazło się wiele cennych uwag, ciekawostek i sprawdzonych informacji, szczególnie o mrozood-porności. Informacje te mogą pomóc w wyborze roślin, pielęgnacji, przygotowywaniu zestawień wielogatunkowych i ich komponowaniu.


Opisy wzbogacono o atrakcyjne zdjęcia, przestawiające całe rośliny lub ich najbardziej charakterystyczne fragmenty. Zdjęcia wykonano w naturze - w ogrodach prywatnych, terenach zieleni miejskiej, parkach, co stanowi dodatkowy atut tego katalogu. Bardzo praktycznym elementem, który znajduje się przy opisach jest rysunek przedstawiający roślinę w dojrzałym wieku, zestawioną z postacią człowieka o wzroście ok. 1,80 m.

Takie zestawienie daje wyobrażenie o docelowych wymiarach rośliny oraz jej pokroju, co może ułatwić decyzję o zakupie danego gatunku czy odmiany. Rysunki roślin wrzosowatych, bylin i traw zostały wzbogacone o miarkę wysokości l m, podzieloną na 4 równe części, co również ma za zadanie pokazanie wielkości dojrzałej rośliny. Do opisów wprowadzono także proste piktogramy określające potrzeby świetlne i wodne roślin.W celu ułatwienia wyszukiwania wybranych roślin na końcu książki znajdują się indeksy nazw, oddzielnie łacińskich i polskich.


W książce znajduje się również rozdział Zestawienia tematyczne, w którym zawarto wykazy roślin odpowiadające wybranym kryteriom, z zachowaniem podziału na poszczególne grupy.

Mamy nadzieję, że tak przygotowane zestawienia pomogą w podjęciu decyzji o wyborze konkretnych roślin.


Katalog roślin powstał z myślą o tych miłośnikach ogrodów, którzy już kochają i znają rośliny, a także o tych, którzy pragną je dopiero poznać. A powstał z pasji i zapału osób, które chciały podzielić się swą wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy do lektury, życząc wielu miłych chwil spędzonych na wertowaniu stron, poznawaniu roślin i zdobywaniu bezcennej wiedzy.

Co roku rynek ogrodniczy kusi mnóstwem rozmaitych roślin ozdobnych, stale przybywa na nim nowych gatunków i odmian. Katalog to niezawodny przewodnik dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy ogrodów, dający przejrzyste wskazówki, jak nie zagubić się w gąszczu oferowanych przez sklepy roślin i wybrać te najbardziej wartościowe, które nie wymarzną podczas zimy i będą się efektownie prezentowały przez wiele lat.


Katalog to wiedza ogrodnicza w jednej książce, opisy roślin i ich portrety fotograficzne, rzetelne informacje o wymaganiach roślin, pomocne wskazówki uprawowe.


Książkę przygotowali projektanci ogrodów, członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Autorzy polecają tylko sprawdzone rośliny, o atrakcyjnym wyglądzie, niezbyt trudne w uprawie i dostępne na naszym rynku ogrodniczym.


W Katalogu ozdobnych roślin ogrodowych każdy miłośnik ogrodu znajdzie takie rośliny, które go zachwycą i które chciałby mieć we własnym otoczeniu.

Co roku rynek ogrodniczy kusi mnóstwem rozmaitych roślin ozdobnych, stale przybywa na nim nowych gatunków i odmian.

Katalog ozdobnych roślin ogrodowych to niezawodny przewodnik dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy ogrodów, dający przejrzyste wskazówki, jak nie zagubić się w gąszczu oferowanych przez sklepy roślin i wybrać te najbardziej wartościowe, które nie wymarzną podczas zimy i będą się efektownie prezentowały przez wiele lat.

Książkę przygotowali projektanci ogrodów, członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, z długoletnim doświadczeniem zawodowym.

W Katalogu ozdobnych roślin ogrodowych każdy miłośnik ogrodu znajdzie takie rośliny, które go zachwycą i które chciałby mieć we własnym otoczeniu. Dzięki tej książce sam świadomie dokona wyboru roślin i stworzy swój niepowtarzalny raj na ziemi.

Atuty książki:
- kompendium wiedzy niezbędne przy projektowaniu, zakładaniu i rozbudowywaniu każdego ogrodu przeznaczone dla ogrodników-amatorów, jak i osób zawodowo zajmujących się ogrodnictwem;
- opisy wyglądu i wymagań uprawowych ponad 1000 roślin ozdobnych dostępnych na naszym rynku ogrodniczym i nadających się do sadzenia we wszystkich regionach Polski;
- podział roślin ozdobnych na pokrewne grupy, w tym drzewa i krzewy iglaste, drzewa i krzewy liściaste, pnącza, róże, rośliny wrzosowate, byliny i kwiaty sezonowe;
- dodatkowe informacje doświadczonych ogrodników-profesjonalistów o zaletach i specyficznych cechach opisanych roślin, niezbędne wskazówki uprawowe podane w zwięzłej formie;
- kolejność opisów ułożona według łacińskich nazw botanicznych ułatwia szybkie wyszukiwanie informacji o roślinach;
- każda roślina przedstawiona na profesjonalnej fotografii, a większość również na rysunku pokazującym jej wielkość w stosunku do rozmiaru dorosłego człowieka;
- piktogramy przy każdym opisie sprawiają, że łatwo wyszukać rośliny o konkretnych wymaganiach uprawowych, np. na stanowiska słoneczne lub zacienione;
- zestawienia tabelaryczne na końcu książki prezentują dobór roślin do ściśle określonych warunków, np. do małych ogrodów;
- indeks nazw polskich i łacińskich do szybkiego wyszukiwania opisu;
- efektowny, przejrzysty projekt graficzny ;
- miękka oprawa wzmocniona skrzydełkami ułatwia posługiwanie się książką bez obawy o jej zniszczenie.

SPIS TREŚCI:

O autorach
Od autorów


Drzewa i krzewy iglaste
Drzewa liściaste
Krzewy liściaste
Róże
Rośliny wrzosowate
Pnącza
Byliny
Trawy, turzyce i sity
Paprocie
Rośliny cebulowe i bulwiaste
Rośliny sezonowe
Rośliny jednoroczne
Rośliny dwuletnie
Rośliny wieloletnie niezimujące w gruncie
Zestawienia tematyczne
Rośliny na stanowiska suche
Rośliny na stanowiska wilgotne i bagienne
Rośliny na gleby kwaśne i wrzosowiska
Rośliny na gleby zasadowe
Rośliny na stanowiska słoneczne
Rośliny na stanowiska półcieniste i cieniste
Drzewa i krzewy do małych ogrodów

Indeks nazw łacińskich
Indeks nazw polskich


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie