Menu

Kolej Kłodzko - Lądek Zdrój - Stronie Śląskie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377292259 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Dominas Przemysław 
  • Wydawnictwo Księży Młyn Dom Wydawniczy 
  • Ilość stron 200 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Oddajemy w Państwa ręce książkę przedstawiającą historię budowy i eksploatacji linii kolejowej Kłodzko ? Lądek Zdrój ? Stronie Śląskie przebiegającej poprzez niebanalny turystycznie górski teren ziemi kłodzkiej, na szlaku prowadzącym do znanego uzdrowiska Lądka Zdroju.

Dr hab. Przemysław Dominas ? badacz dziejów komunikacji i transportu w Niemczech ? w przystępny i atrakcyjny sposób opisuje potencjał gospodarczy regionu pod koniec XIX wieku. Zamieszczone w książce liczne zdjęcia z okresu budowy linii (koniec XIX w.), lat międzywojennych oraz czasów najnowszych uzupełniają tekst i ukazują, jak ciekawy jest to krajobraz pod względem architektonicznym. Na fotografiach zostały utrwalone zabytkowe drewniane dworce o konstrukcji szkieletowej i mosty i wiadukty będące budowlaną wizytówką ówczesnej epoki. Autor wykorzystał w publikacji dużo nieznanych dotąd materiałów archiwalnych, informacje z ówczesnych periodyków o postępach w budowie i uroczystościach organizowanych z okazji uruchomienia linii.
Po zaprzestaniu przewozów pasażerskich w 2004 roku liczne obiekty kolejowe przestały pełnić swoje pierwotne funkcje. W książce znajdą Państwo detalowe informacje dotyczące losów poszczególnych stacji w ostatnich dziesięcioleciach.
aby przybliżyć Czytelnikom przebieg linii Kłodzko ? Lądek Zdrój ? Stronie Śląskie, rozdziały pozostały uzupełnione archiwalnymi planami wiaduktów, przepustów i mostów, mapami, a także rozkładami jazdy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.