Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka]

Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka]

 • Cena od: 8,75
 • Cena do: 12,40
 • Oszczędzasz: do 34%
 • Autor: Małkowska, Katarzyna
 • Ilość stron: 20
 • Rok wydania: 2011
 • Oprawa: miękka
 • Wydawnictwo: Astra
Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka]
Oferty 1-5 ułożone według:
Bonito.pl4.5/591 opinii
Legenda o Głowach Wawelskich The legend of the wawel heads Die sage von den wawelkopfen

Legenda o Głowach Wawelskich The legend of the wawel heads Die sage von den wawelkopfen

Dostępny od ręki

8,75 zł

+ dostawa od 3,99 zł
 • 3,99 zł Przesyłka pocztowa
 • 9,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • od 5,99 zł Inpost
 • 3,99 zł Przesyłka pocztowa
 • 9,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • od 5,99 zł Inpost
 • 3,99 zł Przesyłka pocztowa
 • 9,99 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • od 5,99 zł Inpost
Przejdź do sklepu

Bonito.pl

Księgarnia Poltax.waw.pl4.8/5559 opinii
Legenda o głowach wawelskich. The legend of the Wawel Heads. Die Sage von den Wawelkpfen

Legenda o głowach wawelskich. The legend of the Wawel Heads. Die Sage von den Wawelkpfen

Dostępność sprawdź w sklepie

12,40 zł

+ dostawa od 8,90 zł
 • 15,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 17,90 zł Przesyłka priorytetowa
 • 17,90 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • 9,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 11,90 zł Przesyłka priorytetowa
 • 16,90 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • od 8,99 zł Inpost
 • 8,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 10,90 zł Przesyłka priorytetowa
 • 16,90 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • od 8,99 zł Inpost
 • 8,90 zł Przesyłka pocztowa
 • 10,90 zł Przesyłka priorytetowa
 • 16,90 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • od 8,99 zł Inpost
Przejdź do sklepu

Księgarnia Poltax.waw.pl

Informacje o produkcie

Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka]

Tak Jak I Dziś, Tak I Przed Wieloma Wiekami Krakowskie Sukiennice Tętniły życiem. Kupców Było Tam Bez Liku I Towarów Przeróżnych Dostatek. Każdy, Kto Kramy Te Odwiedzał, Nabyć Mógł Garnki, Sukna Cenne, Wyroby Jubilerskie I Co Tylko Wymarzyć Sobie Zdołał... Learning About Polish Legends Can Now Be Done In Three Languages... ALL AT ONCE! This Beautiful Series Of Richly-illustrated Books Brings Polish Legends To Speakers Of English, Polish, And German. Each Book Contains One Legend In All Three Languages, And A Detailed Drawing Every Other Page. This Particular Book Recounts "The Legend Of The Wawel Heads." "Vor Vielen, Vielen Jahren Wohnte Am Fuse Des Wawel Hugels Eine Drache..."

Dane techniczne

Parametry
Autor Małkowska, Katarzyna
Ilość stron 20
Rok wydania 2011
Oprawa miękka
Wydawnictwo Astra

Opisy produktu Legenda O Głowach Wawelskich [opr. miękka] udostępniane przez sprzedawców

Gigant.pl: Opis Legenda O Głowach Wawelskich

Pewnego Dnia Klasa Piąta Z Naszej Szkoły Pojechała Na Wycieczkę Do Krakowa. W Planie Było Zwiedzanie Wawelu. Autokar Zatrzymał Się Pod Wzgórzem Wawelskim. Potem Pieszo Wycieczka Doszła Do Kasy, Gdzie Przygotowano Bezpłatne Bilety Wstępu Do Zbrojowni, Skarbca I Komnat Królewskich.

Przed Rozpoczęciem Zwiedzania Wychowawczyni Prosiła Dziewczynki I Chłopców O Właściwe Zachowanie , O Nie Rozchodzenie Się Grupy I Nie Dotykanie Eksponatów. Poinformowała, że Grupie Przydzielono Przewodnika , Z Którym Spotkają Się Przy Wejściu Do Zbrojowni.

Nakazała Również Pozostawić Plecaki I Torby W Bezpłatnej Przechowalni. Rozpoczęło Się Zwiedzanie Zbrojowni I Skarbca, Zwłaszcza Chłopcy żywo Interesowali Się Zgromadzonymi Tam Eksponatami. Potem Grupa Ponownie Zgromadziła Się Na Dziedzińcu Wawelskim , Ponieważ Do Zwiedzania Komnat Królewskich Pozostało Im Jeszcze Około 30 Minut.

Wtedy Krzysztof Zaproponował , że Poczeka Na Grupę Na Dziedzińcu, Ponieważ Jest Już Zmęczony , A Poza Tym Komnaty Go Nie Interesują, Gdyż W Czasie Wakacji Był Tam Z Rodzicami. Wychowawczyni Nie Wyraziła Na To Zgody I Cała Klasa Razem Z Przewodnikiem Podeszła Do Drzwi Prowadzących Schodami Senatorskimi Do Komnat Reprezentacyjnych Mieszczących Się Na Drugim Piętrze.

W Każdej Z Komnat Uczestnicy Uzyskiwali Informacje Na Temat Wystroju Wnętrz, Obrazów, Pochodzenia Eksponatów, Przepięknych Kolorowych Zabytkowych Pieców Kaflowych Oraz Stylowych Kominków I Pięknych Stropów Belkowanych Z Głębokim Profilowaniem I Kasetony Z Bogato Rzeźbionymi I Pozłacanymi Rozetami W Skrzyniach.

Pod Stropami Sale Ozdobione Fryzami Np." Turniejowy", I "Przegląd Wojsk" Dzieła Antoniego Z Wrocławia Oraz Arrasy Najcenniejsze Ozdoby Wawelu. Grupa Szybko Przemieszczała Się Z Pomieszczenia Do Pomieszczenia Bowiem Zbliżała Się Godzina 13:00 Od Której To Godziny Dyżurujące Na Salach Panie Mają Półtorej Godzinną Przerwę Obiadową.

Tymczasem Krzysztof Zaczął Odstawać Od Grupy Mimo Licznych Ponagleń Ze Strony Wychowawczyni. Kiedy Wycieczka Weszła Do Sali Poselskiej, Zwanej Też " Pod Głowami", W Której Znajduje Się Słynny Strop Gdzie W Centralnych Kasetonach Pozostało Trzydzieści Wyrzeźbionych W Drewnie I Polichromowanych Głów Ukazujących Twarze Ludzi Różnych Stanów, Dłuta Artysty Sebastiana Tauerbacha I Snycerza Jana , Krzysztof Postanowił Chwilę Odpocząć.

Wsunął Się Za Zasłony Umieszczone W Dużych Oknach ,chroniące Eksponaty Przed Intensywnym światłem I Poczekał Aż Grupa Opuści Salę. Po Upływie Kilku Minut Głosy Całkowicie Ucichły, Salę Opuściła Również Dyżurująca W Niej Pani , Chłopiec Z Radością Stwierdził że Został Sam.

Wyszedł Zza Zasłony I Skierował Swoje Kroki Ku Stojącemu Na Podeście Krześle. I Po Drodze Przekroczył Linkę Odgradzającą Zwiedzających Od Eksponatów I Krocząc Po Czerwonym Dywanie Usiadł Na Wyścielonym Tronie.

Księgarnia Poltax.waw.pl: Opis Legenda o głowach wawelskich. The legend of the Wawel Heads. Die Sage von den Wawelkpfen

"Legenda o Głowach Wawelskich" to pozycja z serii "Legendy polskie". "Legendy polskie" to seria, która powstała z myślą o najmłodszych Czytelnikach. Obejmuje ona 19 książek, z których każda za pośrednictwem pięknych ilustracji i barwnego stylizowanego języka przekazuje legendy związane z naszym krajem.

Wszystkie Legendy zostały wydane w wersji polsko-angielsko-niemieckiej co czyni je bardzo atrakcyjnymi dla turystów i Polaków mieszkających poza granicami kraju. Jest to zatem wspaniały sposób na poznanie najpiękniejszych podań, a jednocześnie okazja do nauki języka.

Pewnego dnia klasa piąta z naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Krakowa. W planie było zwiedzanie Wawelu. Autokar zatrzymał się pod Wzgórzem Wawelskim. Potem pieszo wycieczka doszła do kasy, gdzie przygotowano bezpłatne bilety wstępu do zbrojowni, skarbca i komnat królewskich...Zobacz wszystkie dostępne książki z serii Legendy polskie w trzech językach

Eksiegarnia: Opis Legenda o głowach wawelskich rabat 13 %

Tak jak i dziś, tak i przed wieloma wiekami krakowskie Sukiennice tętniły życiem. Kupców było tam bez liku i towarów przeróżnych dostatek. Każdy, kto kramy te odwiedzał, nabyć mógł garnki, sukna cenne, wyroby jubilerskie i co tylko wymarzyć sobie zdołał...Learning about Polish Legends can now be done in three languages...

ALL AT ONCE! This beautiful series of richly-illustrated books brings Polish Legends to speakers of English, Polish, and German. Each book contains one legend in all three languages, and a detailed drawing every other page. This particular book recounts The Legend of the Wawel Heads.Vor vielen, vielen Jahren wohnte am fuse des Wawel Hugels eine Drache...

Bonito.pl: Opis Legenda o Głowach Wawelskich The legend of the wawel heads Die sage von den wawelkopfen

Pewnego dnia klasa piąta z naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Krakowa. W planie było zwiedzanie Wawelu. Autokar zatrzymał się pod Wzgórzem Wawelskim. Potem pieszo wycieczka doszła do kasy, gdzie przygotowano bezpłatne bilety wstępu do zbrojowni, skarbca i komnat królewskich.

Przed rozpoczęciem zwiedzania wychowawczyni prosiła dziewczynki i chłopców o właściwe zachowanie , o nie rozchodzenie się grupy i nie dotykanie eksponatów. Poinformowała, że grupie przydzielono przewodnika , z którym spotkają się przy wejściu do zbrojowni.

Nakazała również pozostawić plecaki i torby w bezpłatnej przechowalni. Rozpoczęło się zwiedzanie zbrojowni i skarbca, zwłaszcza chłopcy żywo interesowali się zgromadzonymi tam eksponatami. Potem grupa ponownie zgromadziła się na dziedzińcu wawelskim , ponieważ do zwiedzania komnat królewskich pozostało im jeszcze około 30 minut.

Wtedy Krzysztof zaproponował , że poczeka na grupę na dziedzińcu, ponieważ jest już zmęczony , a poza tym komnaty go nie interesują, gdyż w czasie wakacji był tam z rodzicami. Wychowawczyni nie wyraziła na to zgody i cała klasa razem z przewodnikiem podeszła do drzwi prowadzących schodami senatorskimi do komnat reprezentacyjnych mieszczących się na drugim piętrze.

W każdej z komnat uczestnicy uzyskiwali informacje na temat wystroju wnętrz, obrazów, pochodzenia eksponatów, przepięknych kolorowych zabytkowych pieców kaflowych oraz stylowych kominków i pięknych stropów belkowanych z głębokim profilowaniem i kasetony z bogato rzeźbionymi i pozłacanymi rozetami w skrzyniach.

Pod stropami sale ozdobione fryzami np.? Turniejowy?, i ?Przegląd wojsk? dzieła Antoniego z Wrocławia oraz arrasy najcenniejsze ozdoby Wawelu. Grupa szybko przemieszczała się z pomieszczenia do pomieszczenia bowiem zbliżała się godzina 13:00 od której to godziny dyżurujące na salach panie mają półtorej godzinną przerwę obiadową.

Tymczasem Krzysztof zaczął odstawać od grupy mimo licznych ponagleń ze strony wychowawczyni. Kiedy wycieczka weszła do sali Poselskiej, zwanej też ? Pod Głowami?, w której znajduje się słynny strop gdzie w centralnych kasetonach pozostało trzydzieści wyrzeźbionych w drewnie i polichromowanych głów ukazujących twarze ludzi różnych stanów, dłuta artysty Sebastiana Tauerbacha i snycerza Jana , Krzysztof postanowił chwilę odpocząć.

Wsunął się za zasłony umieszczone w dużych oknach ,chroniące eksponaty przed intensywnym światłem i poczekał aż grupa opuści salę. Po upływie kilku minut głosy całkowicie ucichły, salę opuściła również dyżurująca w niej pani , chłopiec z radością stwierdził że został sam.

Wyszedł zza zasłony i skierował swoje kroki ku stojącemu na podeście krześle. i po drodze przekroczył linkę odgradzającą zwiedzających od eksponatów i krocząc po czerwonym dywanie usiadł na wyścielonym tronie.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie