Moje konto  ▾

MASA o kobietach polskiej mafii. Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim [opr. miękka]

ISBN 9788378397199Autor Górski ArturRok wydania 2014Oprawa miękkaWydawnictwo PRÓSZYŃSKI I S-KAIlość stron 232 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

12 ofert z 12 sklepów internetowych

Informacje o produkcie

ISBN9788378397199
AutorGórski Artur
Rok wydania2014
Oprawamiękka
WydawnictwoPRÓSZYŃSKI I S-KA
Ilość stron232

Słynny polski świadek koronny przerywa milczenie! Książka "Masa o kobietach polskiej mafii" to wstrząsająca opowieść o matkach, żonach i kochankach polskich gangsterów. Były członek grupy pruszkowskiej - Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim ujawnia wiele nieznanych faktów.

Dowiemy się, co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra sportu Jacka Dębskiego pod lufę zabójcy. Poznamy Monikę Z., żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa, Agnieszkę R., konkubinę Świni i Git-falbanę - prawdziwą kobietę mafii.

Przeczytamy również niewiarygodną historię pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią... Jakie są kobiety gangsterów? Zakochane bez pamięci? Żądne sławy i pieniędzy? A może pragną władzy i chcą wpływać na decyzje mafiosów? Wiele osób odradzało pisanie tej książki.

Ci, o których napiszecie, wciąż są groźni! - ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom należy dać już spokój, bo przecież odpokutowali swoje winy, a jeśli nawet nie odpokutowali, to po co wywlekać stare sprawy? W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu - i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, a nawet dla celebrytów.

Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą. Artur Górski Artur Górski (ur. 1964) - dziennikarz, reporter, pisarz, autor wielu powieści sensacyjnych, m.in. "Gucci Boys", "Al Capone w Warszawie", "Zdrada Kopernika", a także książek z gatunku non-fiction "Świat tajnych służb" i "Gang".

Interesuje się problematyką międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Był redaktorem naczelnym "Focusa Śledczego", obecnie jest redaktorem "Focusa Historia". Jarosław Sokołowski (ur. 1962) - pseudonim Masa, były przestępca, zajmował wysoką pozycję w tzw. grupie pruszkowskiej, od 2000 roku świadek koronny.

W latach dziewięćdziesiątych był blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. Pershingiem. Jest skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom aresztowano najbardziej wpływowych gangsterów "Pruszkowa".

Był felietonistą "Focusa Śledczego".

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.