Manu

Ocean na końcu drogi (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374803861 
  • Autor Neil Gaiman 
  • Rok wydania 2013 
  • Oprawa twarda 
  • Wydawnictwo MAG 
  • Ilość stron 215 

Opis

`Ocean na końcu drogi` to książka o pamięci, magii i przetrwaniu, o potędze opowieści i mroku skrytym w każdym z nas, dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana. `Ocean na końcu drogi` to baśń, nadająca nowe ramy współczesnej fantasy: poruszająca, przerażająca i poetycka - czysta jak sen, delikatna jak skrzydełko motyla, niebezpieczna jak klinga w ciemności - owoc geniuszu narracyjnego Gaimana.

Dla naszego narratora wszystko zaczęło się czterdzieści lat temu, kiedy lokator, wynajmujący pokój u jego rodziców, ukradł im samochód i popełnił w nim samobójstwo, budząc tym czynem pradawne moce, które lepiej byłoby zostawić w spokoju.

Pojawiają się mroczne stwory spoza naszego świata i nasz narrator potrzebuje wszystkich sił i sprytu, by nie stracić życia w obliczu pierwotnej grozy, zarówno tej przyczajonej w rodzinnym domu, jak i sił, które gromadzą się, by ją zniszczyć.

Pomocy może szukać wyłącznie u trzech kobiet z farmy na końcu drogi. Najmłodsza z nich twierdzi, że jej staw to ocean. Najstarsza pamięta Wielki Wybuch. Neil Gaiman, światowej sławy pisarz, scenarzysta, reżyser, autor tekstów piosenek, scenarzysta komiksowy.

Uznany przez krytyków i kochany przez czytelników jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych nagród. Jego powieści `Koralina`, `Gwiezdny pył` i `Amerykańscy bogowie` zostały sfilmowane.

`Amerykańscy bogowie` to serial wyprodukowany przez HBO, którego emisja 6 sezonów zapowiadana jest na jesień 2013. Innymi powieściami, do których prawa filmowe zostały zakupione, to `Death - High cost of living` oraz `Księga cmentarna`.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie