Moje konto
  • Prawo cywilne. Część ogólna [opr. miękka] Prawo cywilne. Część ogólna [opr. miękka]

Prawo cywilne. Część ogólna [opr. miękka]

0 ofert z 0 sklepów

ISBN 9788376205670 Autor Ulrich Ernst, Anna Rachwał, Fryderyk Zoll Rok wydania 2011 Oprawa miękka Wydawnictwo lexisnexis Ilość stron 288 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty :LexisNexis

Popularne produkty z kategorii Humanistyka innych firm

Informacje o produkcie

ISBN9788376205670
AutorUlrich Ernst, Anna Rachwał, Fryderyk Zoll
Rok wydania2011
Oprawamiękka
Wydawnictwolexisnexis
Ilość stron288
W Polsce i w Unii Europejskiej trwają intensywne prace zmierzające do głębokich zmian prawa cywilnego. Niezależnie od wyniku tych przedsięwzięć można przewidzieć, że studenci rozpoczynający dzisiaj naukę w swojej ?dorosłej? pracy prawniczej spotkają się już z innym prawem cywilnym. Aktualne pozostanie to, co stanowi istotę warsztatu prawnika: umiejętność stosowania norm i prawnicza argumentacja. Dlatego niniejszy podręcznik przedstawia metodę pracy prawnika rozstrzygającego przedstawiony mu problem praktyczny. Zagadnienia objęte wykładem części ogólnej prawa cywilnego zostały w tym celu przedstawione na podstawie przykładów obrazujących zastosowanie poszczególnych instytucji i praktyczne znaczenie konstrukcji teoretycznych wypracowanych w doktrynie prawa cywilnego.

Materiał objęty podręcznikiem koncentruje się wokół pojęcia czynności prawnej i jej dokonania oraz konsekwencji wadliwości procesu składania oświadczeń woli wchodzących w skład czynności prawnej. Dlatego też podręcznik omawia nie tylko te instytucje, które są zawarte w pierwszej księdze Kodeksu cywilnego, ale także wybrane zagadnienia uregulowane w prawie zobowiązań, np. włączenie wzorców umownych, czy w ustawach szczególnych, zwłaszcza w ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów.

Adresatami podręcznika są nie tylko studenci prawa i aplikanci, ale także wszyscy zainteresowani rozwojem prawa cywilnego i efektywnymi metodami kształcenia prawników. W celu zachęcenia do dialogu z prawnikami zagranicznymi publikujemy na końcu książki jej spis treści (i tym samym podstawowe pojęcia prawa cywilnego) w językach Szkół Praw Obcych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też