Moje konto
  • Przytłacza mnie ogrom moich możliwości [opr. miękka] Przytłacza mnie ogrom moich możliwości [opr. miękka]

Przytłacza mnie ogrom moich możliwości [opr. miękka]

4 oferty z 4 sklepów

ISBN 9788376052595 Autor praca zbiorowa Rok wydania 2012 Oprawa miękka Wydawnictwo Compass Int. Ilość stron 2 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ISBN9788376052595
Autorpraca zbiorowa
Rok wydania2012
Oprawamiękka
WydawnictwoCompass Int.
Ilość stron2

Dzisiejsza Puszcza Białowieska to rozległy kompleks leśny o powierzchni 150 000 ha, podzielony granicą państwową na część polską oraz białoruską. Dzięki szczególnemu biegowi historii, kompleks ten ostał się działalności człowieka i, co jest ważne, w wielu fragmentach zachowały się lasy naturalne o cechach lasu pierwotnego, a więc odpowiada polskiej nazwie "puszcza".

Od innych kompleksów leśnych w Polsce, Puszcza Białowieska różni się małym rozczłonkowaniem oraz niewielką ilością enklaw i polan wewnątrz lasu. Na największej z nich - Polanie Białowieskiej, położona jest wieś Białowieża.

Cała polska część Puszczy uczestniczy w światowym projekcie badawczym UNESCO jako rezerwat biosfery, a także jest włączona do europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 jako Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk i Specjalny Obszar Ochrony Ptaków.

Zachodnia część Puszczy jest zarządzana przez Białowieski Park Narodowy. Wschodnia część Puszczy Białowieskiej wraz z terenami przyległymi tworzy Państwowy Park Narodowy "Bieławieżskaja Puszcza", w którym wydzielono strefy o różnym reżymie ochronnym: ochrony ścisłej, regulowanego użytkowania, masowej turystyki i rekreacji oraz gospodarczą.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też