Moje konto  ▾

Sokotra Wyspa Smoczej Krwi [opr. twarda]

ISBN 9788392826439Autor Herman-Iżycki, Jacek / Dul, Robert AndrzejRok wydania 2011Oprawa twardaWydawnictwo GondwanaIlość stron 136 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

7 ofert z 7 sklepów internetowych

Informacje o produkcie

ISBN9788392826439
AutorHerman-Iżycki, Jacek / Dul, Robert Andrzej
Rok wydania2011
Oprawatwarda
WydawnictwoGondwana
Ilość stron136

Sokotra to największa spośród czterech wysp niewielkiego archipelagu, leżącego na Oceanie Indyjskim pomiędzy Afryką a Półwyspem Arabskim. Dzięki długotrwałej izolacji wytworzyła się tam unikalna roślinność.

Jedna trzecia spośród ponad 800 gatunków roślin rosnących na Sokotrze to endemity, w tym trzy różne drzewa butelkowe i drzewo smocze, któremu wyspa zawdzięcza swoją popularną nazwę. W starożytności sławę Sokotrze zapewniały żywice z kadzidłowca i mirry oraz sok z aloesu.

Dziś największym bogactwem wyspy jest jej wyjątkowa na skalę światową przyroda i pradawna kultura beduińska. W 2008 roku Sokotrę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Badacze uważają tę największą arabską wyspę za jedno z 10 najważniejszych miejsc dla zachowania bioróżnorodności Ziemi.

W albumie znajdziemy 132 kolorowe fotografie krajobrazów wyspy, jej niezwykłej roślinności i rdzennych mieszkańców. Ksiązka jest dwujęzyczna: tekst jest w języku polskim i angielskim.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.