Moje konto  ▾

Świat Zwierząt Oczami Mistrzów Fotografii [opr. twarda]

ISBN 9788360006399Autor Hope, TerryRok wydania 2007Oprawa twardaWydawnictwo NATIONAL GEOGRAPHICIlość stron 176 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

ArtTravel.pl

45 opinii

Świat zwierząt oczami mistrzów fotografii

Świat zwierząt oczami mistrzów fotografii

✓  Dostępny od ręki

29,90

Przejdź do sklepu ▸ ArtTravel.pl

Informacje o produkcie

ISBN9788360006399
AutorHope, Terry
Rok wydania2007
Oprawatwarda
WydawnictwoNATIONAL GEOGRAPHIC
Ilość stron176

Niezapomniane zdjęcia dzikiej przyrody O namiętności, która stała się fundamentem wyjątkowej pasji. Przedstawiamy sylwetki najlepszych na świecie fotografów dzikiej przyrody, ścieżkę kariery zawodowej każdego z nich, ich filozofię i metody pracy, niezwykłą pasję, informacje techniczne dotyczące używanego przez nich sprzętu oraz fascynujące historie powstania najsłynniejszych zdjęć.

Znajdziecie tu zachwycające fotografie ptaków, ssaków, ryb, gadów z różnych stron świata, od kipiących zielenią lasów tropikalnych po równikowe pustynie, od afrykańskich równin po skute lodem rejony polarne, od najwyższych gór po najgłębsze oceany.

„Wszystkich fotografów charakteryzuje wyjątkowy, osobisty stosunek do ich tematów, a zdjęcia, które prezentujemy czytelnikom, są wynikiem głębokiego zrozumienia i miłości do przyrody. (…) To właśnie dzięki pasji tych nielicznych ci z nas, którzy być może nigdy nie będą mieli okazji odwiedzić odległych zakątków świata, czy też ci, którym nie starczyło samozaparcia i cierpliwości, aby usiąść i czekać godzinami, aż pojawi się jakieś stworzenie, mogą zająć uprzywilejowane miejsce w pierwszym rzędzie i z zachwytem obejrzeć to, co przyroda ma nam do zaoferowania’’ Terry Hope W książce przedstawiono sylwetki czterdziestu fotografów.

Są to min.: Cherry Alexander, Heather Angel, Fred Bavendam, Niall Benvie, Steve Bloom, John Brackenbury, Jim Brandenburg, Laurie Campbell, Stephen Dalton, Manfred Danegger, David Doubilet, Art Wolfe, Angie Scott, Manoj Shah, Konrad Wothe, Norbert Wu, Flip Nicklin, Kennan Ward Terry Hope, laureat wielu nagród dziennikarskich, studiował w Harrow College w Londynie.

Od 1981 r. pracował jako fotoreporter w czasopiśmie Camery Weekly, po czym został redaktorem, a następnie zastępcą redaktora naczelnego jednego z najstarszych na świecie czasopism fotograficznych- Amateur Photographer Od 1998 roku regularnie współpracuje z takimi tytułami, jak The Limes, The Sudany Telegrach i The Gwardian oraz z brytyjskimi czasopismami fotograficznymi.

Jest autorem kilkunastu książek.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.