Moje konto
  • TANGRAM. WZORY I ROZWIĄZANIA [opr. miękka] TANGRAM. WZORY I ROZWIĄZANIA [opr. miękka]

TANGRAM. WZORY I ROZWIĄZANIA [opr. miękka]

0 ofert z 0 sklepów

ISBN 9788362687091 Autor opracowanie Michał Nowik Rok wydania 2011 Oprawa miękka Wydawnictwo Nowik Ilość stron 112 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty Nowik

Popularne produkty z kategorii Podręczniki innych firm

Informacje o produkcie

ISBN9788362687091
Autoropracowanie Michał Nowik
Rok wydania2011
Oprawamiękka
WydawnictwoNowik
Ilość stron112

TANGRAM to klasyczna układanka logiczna, znana i ceniona od wieków. Idea tangramu powstała w Chinach prawdopodobnie między 8 a 4 wiekiem p.n.e. W skład wchodzi 7 elementów (kwadrat, równoległobok i 5 różnych trójkątów).

Wykorzystując je wszystkie, można ułożyć niezliczoną ilość sylwetek ludzi, zwierząt, przedmiotów i figur geometrycznych. Tangram kształtuje logiczne myślenie u dzieci, zmusza do poszukiwania nietypowych rozwiązań, wpływa bardzo pozytywnie na rozwój wyobraźni.

Wykorzystanie tangramów na lekcji uatrakcyjnia ją, a uczniowie mogą się przekonać, że matematyka to nie tylko liczby i zadania tekstowe, ale także kraina, w której można się dobrze bawić.Zabawy z Tangramem pomagają zrozumieć podstawy geometrii, np.

przy omawianiu własności figur płaskich, obliczaniu pól wielokątów czy przy wskazywaniu równości pól wielokątów. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą kreatywnego i twórczego myślenia, pobudzają do poszukiwania nowych rozwiązań.

Poprzez zabawę ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość w dążeniu do celu. Uniwersalność ich polega na tym, iż zainteresują wszystkich ? niezależnie od wieku! ? a dzięki swojej prostocie umożliwiają zabawę w każdym miejscu i czasie.W układance TANGRAM nie obowiązują ?sztywne? zasady gry poza jedną: do każdej figury należy wykorzystać wszystkie klocki, nie nakładając ich na siebie.

Mając kilka zestawów puzzli TANGRAM, można zorganizować zawody, w których zawodnicy rywalizują ze sobą, układając określone figury na czas lub na jakiś określony przez graczy temat.Książka zawiera 204 wzory do układania i ich rozwiązania.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też