Moje konto
  • Urządzenia I Systemy Mechatroniczne Część 2 [opr. miękka] Urządzenia I Systemy Mechatroniczne Część 2 [opr. miękka]

Urządzenia I Systemy Mechatroniczne Część 2 [opr. miękka]

0 ofert z 0 sklepów

ISBN 9788375440782 Autor praca zbiorowa Rok wydania 2009 Oprawa miękka Wydawnictwo REA Ilość stron 276 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty REA

Popularne produkty z kategorii Inżynieria innych firm

Informacje o produkcie

ISBN9788375440782
Autorpraca zbiorowa
Rok wydania2009
Oprawamiękka
WydawnictwoREA
Ilość stron276

To pierwszy na polskim rynku wydawniczym podręcznik zgodny z podstawą programową dla zawodu "technik mechatronik". Jest przeznaczony do nauczania w następujących typach szkół: czteroletnim technikum, trzyletnim technikum uzupełniającym, dwuletniej szkole policealnej i rocznej szkole policealnej na podbudowie liceum profilowanego o profilu mechatronicznym.

Książka powinna zainteresować również studentów szkół wyższych studiujących na wydziale mechatroniki oraz inżynierów i kadrę techniczną firm, zajmujących się produkcją i eksploatacją urządzeń i systemów mechatronicznych, ich sprzedażą i serwisem.

Ze względu na szeroki zakres materiału podręcznik podzielono na dwie części z zachowaniem kolejności rozdziałów odpowiadającej działom tematycznym podstawy programowej. Część pierwsza obejmuje cztery rozdziały dotyczące: - sterowania i napędu elektrycznego; - sterowania pneumatycznego i elektropneumatycznego; - sterowania hydraulicznego i elektrohydraulicznego; - sterowników programowalnych.

Część druga obejmuje pięć rozdziałów dotyczących: - sensoryki; - manipulatorów i robotów przemysłowych; - techniki regulacji i procesów; - telekomunikacji informacyjnej; - zasad projektowania, montażu, uruchomienia i eksploatacji urządzeń i systemów mechatronicznych.

Podręcznik przygotowano bardzo starannie i przystępnie, ze zwróceniem szczególnej uwagi na praktyczną stronę przedstawionych zagadnień. Powstał we współpracy z niemieckim wydawnictwem Verlag Europa - Lehrmittel, specjalizującym się w tworzeniu nowoczesnych podręczników szkolnych.

Ma atrakcyjną szatę graficzną ułatwiającą przyswajanie prezentowanych treści programowych. Zawiera liczne kolorowe ilustracje, rysunki, wykresy i tabele. Opracowali go pracownicy naukowi Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Materiały dodatkowe dla nauczyciela: Jeśli pracujesz z tym podręcznikiem, skorzystaj z materiału pomocniczego (ilustracje z książki) dostępnego w naszym Klubie nauczyciela.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też