Moje konto
  • W Warszawie na Ochocie [opr. twarda] W Warszawie na Ochocie [opr. twarda]

W Warszawie na Ochocie [opr. twarda]

0 ofert z 0 sklepów

ISBN 9788361846086 Autor Sznajder Mirosław Rok wydania 2012 Oprawa twarda Wydawnictwo Spectrum Press Ilość stron 228 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty z kategorii Reportaż innych firm

Informacje o produkcie

ISBN9788361846086
AutorSznajder Mirosław
Rok wydania2012
Oprawatwarda
WydawnictwoSpectrum Press
Ilość stron228

Jest to książka o Warszawie i o Ochocie z lat 50.-70. Takiej Warszawy i tej Ochoty dzisiaj już nie ma. Zostały fotografie, ale nikt nie zapisywał codzienności. Autor wraca we wspomnieniach do lat dzieciństwa, na podwórka młodości.

Pokazuje Warszawę osobistą. Opowiada o Ochocie własnej, tak jak widział ją wówczas i jak przeżywał ją razem ze swoimi, dzisiaj siwowłosymi kolegami. Ucieka z tej dzielnicy do innych (do Śródmieścia, na Powiśle, Mokotów), jako do świata "lepszego", ale tak naprawdę, na Ochocie pozostaje.To książka nie tylko dla starszego pokolenia, dla młodszych to wskazówka, że codzienność, tak oczywista, że bezwartościowa, nabiera wagi po latach.

Wspomnieniom towarzyszą zdjęcia ze zbiorów autora, a także udostępnionych przez Narodowe Archiwum Cyfrowe. Tropem autora wędrujemy z Ochoty, znaczonej obrazem Hali Kopińskiej z furmankami, przez Grójecką, ku Alejom Jerozolimskim, i dalej?.

Zdjęcia kolejki EKD, neonów, w tym słynnych Kolei Radzieckich i wiele innych. Kilkadziesiąt obrazów Ochoty, Śródmieścia, Mokotowa, Powiśla sprzed czterech, pięciu dekad.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też