Moje konto
  • Zieleńce-Mur-Dubieńka 1792 [opr. miękka] Zieleńce-Mur-Dubieńka 1792 [opr. miękka]

Zieleńce-Mur-Dubieńka 1792 [opr. miękka]

2 oferty z 2 sklepów

ISBN 9788311110397 Autor Derdej Piotr Rok wydania 2008 Oprawa miękka Wydawnictwo Bellona Ilość stron 176 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Ministerstwo Książki

★★★★★
1233 opinie

Zieleńce - Mir - Dubienka 1792 + zakładka do książki GRATIS

Zieleńce - Mir - Dubienka 1792 + zakładka do książki GRATIS

… atak Rosjan wywołał panikę wśród nieostrzelanych jeszcze rekrutów polskich, którzy szybko podali tyły. W panicznej ucieczce o mało co nie porwali ze sobą odwodowego batalionu Potockich. Ks. Józef zareagował szybko: pojawił się natychmiast w zagrożonym punkcie, na nowo sformował batalion Potockich, wzmocnił go batalionem ordynacji ostrogskiej i poprowadził do kontrataku. Wywołało to zamieszanie w szeregach …

Dostępny od ręki  ✓

Zieleńce-Mir-Dubienka 1792

Przez kilka godzin trwała kanonada z obu stron. Koło południa Rosjanie zmasowali ogień a potem rozpoczęło się natarcie piechoty na polskie centrum.

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ISBN9788311110397
AutorDerdej Piotr
Rok wydania2008
Oprawamiękka
WydawnictwoBellona
Ilość stron176

Wydanie 2008 stron 176 format 12,5 x 19,5 cm oprawa broszurowa Przez kilka godzin trwała kanonada z obu stron. Koło południa Rosjanie zmasowali ogień, a potem rozpoczęło się natarcie piechoty na polskie centrum.

Silny ogień działowy i zmasowany atak Rosjan wywołał panikę wśród nieostrzelanych jeszcze rekrutów polskich, którzy szybko podali tyły. W panicznej ucieczce o mało co nie porwali ze sobą odwodowego batalionu Potockich.

Ks. Józef zareagował szybko: pojawił się natychmiast w zagrożonym punkcie, na nowo sformował batalion Potockich, wzmocnił go batalionem ordynacji ostrogskiej i poprowadził do kontrataku. Wywołało to zamieszanie w szeregach rosyjskich.

Jegrzy, rażeni celnym ogniem polskich dział i zaskoczeni pojawianiem się atakującego nieprzyjaciela, cofnęli się, ścieląc pole trupem.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też