Moje konto

Amica GHS75312AA

1 oferta z 1 sklepu

Producent Amica WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Amica Scandium GHS75312AA

Dostępny od ręki  ✓

Więcej informacji o ofercie 

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentAmica

Planujesz remont kuchni i chcesz ją wyposażyć w kuchnię gazowo-elektryczną? Kuchnia to serce każdego domu. Jeśli wyposażysz ją w dobry sprzęt, stanie się ona miejscem, w którym z większą przyjemnością przygotujesz posiłki dla siebie i całej rodziny. Przeczytaj charakterystykę kuchni gazowo-elektrycznej Amica GHS75312AA i przekonaj się, że jest to sprzęt idealny do Twojej kuchni.

Gaz i prąd w jednym

Kuchenki gazowo-elektryczne składają się z płyty grzejnej, która posiada najczęściej 4 palniki oraz z piekarnika zasilanego elektrycznie. Ruszt płyty grzejnej może być żeliwny, stalowy bądź emaliowany. Ten pierwszy cechuje się większą wytrzymałością, jest cięższy, ale też droższy. Przyjrzyj się czy ruszt w jednej części czy jest podzielony. Mniejsze elementy łatwiej czyścić. Powszechne są płyty emaliowane ze stali nierdzewnej, szklane lub ceramiczne. Rodzaj tworzywa, z którego zrobiona jest płyta nie ma kluczowego znaczenia jeśli chodzi o użytkowanie, aczkolwiek te emaliowane mogą być mniej trwałe.

Specyfikacja i użytkowanie

Kuchenki gazowo-elektryczne posiadają bardzo funkcjonalne piekarniki. Mogą mieć wiele funkcji pieczenia potraw, np. grzanie od góry, od dołu, grill, turbogrill, opiekanie itp. Przydatna jest też termosonda, która umożliwia sprawdzenie temperatury wewnątrz potrawy. Piekarnik kuchenki może mieć palnik umieszczony w dolnej bądź górnej części. Przydatną funkcją w piekarniku jest termoobieg. Pozwoli ona na równomierne rozprowadzenie gorącego powietrza we wnętrzu urządzenia. Półki w piekarniku mogą być umieszczone albo na prowadnicach drabinkowych (wyżłobieniach w ścianach urządzenia), albo na prowadnicach teleskopowych czy wózkach. Ze względu na swoją budowę, ostatnie, mogą być bardziej kłopotliwe w czyszczeniu. Niezależnie od tego, jaki typ sterowania znajduje się w danym modelu, warto, aby kuchenka wyposażona była w zapalarkę gazu. Istotnie ułatwi to włączanie urządzenia. Kuchenka gazowa może być sterowana za pomocą pokręteł bądź elektronicznie. Drugi rodzaj występuję w bardziej zaawansowanych urządzeniach i poza przyciskami znajduje się na nich zazwyczaj także wyświetlacz. Dodatkowo, szklane drzwi oraz oświetlone wnętrze ułatwią Ci sprawdzanie stanu potrawy.

Podsumowanie

Gdy kupujesz kuchenkę gazowo-elektryczną, przede wszystkim znajdź dla niej odpowiednie miejsce w swojej kuchni, a także zwróć uwagę na jej dodatkowe funkcje. Nie powinno się stawiać kuchenki gdziekolwiek. Usytuowanie jej zbyt blisko okna, może skutkować zdmuchnięciem płomienia przez wiatr. I chociaż najcześciej czujnik płomienia odetnie dopływ gazu w takiej sytuacji, to jednak podczas kontroli z gazowni możemy usłyszeć, że musimy przestawić kuchenkę w inne miejsce. Kuchenki z płytą gazową, zwłaszcza nowsze modele, nie przypominają już w niczym starszych, tradycyjnych urządzeń. Posiadają podobne funkcjonalności do nowocześniejszych płyt elektrycznych, za to ich koszt (kupna samego sprzętu jak i utrzymania) jest niższy. Kuchenka Amica GHS75312AA idealnie sprawdzi się w Twojej kuchni i uprzyjemni Ci codzienne gotowanie.

Sprawdź też