Manu

Amica 58GG423ZPF

Cechy produktu

  • Producent Amica 
  • Szerokość 50 cm
  • Wysokość 85 cm
  • Głębokość 60 

Opis

Szukasz kuchenki gazowej do swojej kuchni? Stwórz w swojej kuchni idealne miejsce do przygotowywania posiłków. Gotowanie będzie przyjemniejsze ze sprawdzonym i stylowym sprzętem, do tego Twoja kuchnia stanie się ozdobą całego domu. Przeczytaj opis kuchenki gazowej Amica 58GG423ZPF, porównaj oferty sklepów i zdecyduj, czy to właśnie ją chcesz mieć w swojej kuchni.

Budowa

Kuchenki gazowe zbudowane są z płyty grzejnej oraz piekarnika. Płyta grzejna ma zazwyczaj 4 palniki. Szerokość kuchenek wynosi ok. 50-60 cm. Kuchenka, a dokładniej jej płyta grzejna, może posiadać ruszt żeliwny lub emaliowany. Żeliwny jest bardziej wytrzymały i ciężki, ale też i droższy. Zwróć uwagę czy jest jedno czy dwuczęściowy, mniejsze elementy łatwiej czyścić. Sama płyta także może być wykonana z różnych tworzyw. Występują emaliowane ze stali nierdzewnej, ceramiczne i szklane. Rodzaj materiału nie jest kluczowy w bezpośrednim użytkowaniu, aczkolwiek te emaliowane mogą cechować się mniejszą trwałością. Palnik piekarnika, może być zamontowany w dolnej lub górnej jego części. Warto, aby urządzenie posiadało termoobieg, dzięki czemu gorące powietrze będzie rozprzestrzeniane po całym urządzeniu. Półki siatkowe i blachy umieszczone są na prowadnicach drabinkowych (czyli wyżłobieniach w ścianach piekarnika) lub na prowadnicach teleskopowych czy wózkach. Te ostatnie, ze względu na swoją konstrukcję, mogą trochę utrudniać czyszczenie. Sterowanie w kuchenkach gazowych jest mechaniczne bądź elektroniczne. Mechaniczne to pokrętła. Bardziej zaawansowane modele mogą posiadać elektroniczne przyciski oraz wyświetlacz. Dzięki szklanym drzwiom oraz oświetleniu wewnątrz piekarnika możesz bez problemu sprawdzać stan Twojej potrawy.

Funkcje

Nowsze modele kuchenek mogą posiadać funkcje, które ułatwiają korzystanie z nich. Mogą to być: automatyczne odcinanie dopływu gazu po pewnym czasie, termosonda (znajdująca się w piekarniku), która pozwoli na sprawdzanie temperatury aktualnie pieczonej potrawy, a także różne ustawienia programów, które dopasować można do rodzaju gotowanego dania. Kuchenki gazowe, nie są w rzeczywistości mniej bezpieczne niż np. te elektryczne. Tym bardziej, jeśli posiadają dodatkowe funkcje zabezpieczające, takie jak automatyczne odcięcie dopływu gazu, w przypadku zgaśnięcia płomienia czy blokadę otwarcia drzwi piekarnika, gdy urządzenie jest włączone. Ostatnia opcja przydaje się zwłaszcza w domach, w których są małe dzieci. Zwróć uwagę, czy dana kuchenka posiada zapalarkę gazu. Bez względu na rodzaj sterowania jest to przydatna funkcja.

Podsumowanie

Przy wyborze kuchenki gazowej do swojej kuchni, znajdź dla niej odpowiednie miejsce oraz przyjrzyj się jej dodatkowym funkcjom. Nie powinno stawiać się jej niedaleko okna, gdyż wiatr może zgasić płomień. Wprawdzie czujnik płomienia w takiej sytuacji odetnie dopływ gazu, jednak kontrola z gazowni może kazać przestawić kuchenkę w inne miejsce. Kuchenki gazowe, zwłaszcza nowsze modele, nie przypominają już w niczym starszych, tradycyjnych urządzeń. Posiadają podobne funkcjonalności do nowocześniejszych płyt elektrycznych, za to ich koszt (kupna samego sprzętu jak i utrzymania) jest niższy. Kuchenka gazowa 58GG423ZPF firmy Amica zapewni Ci przyjemne i szybkie gotowanie, a także sprawi, że Twoja kuchnia nabierze nowego charakteru, dzięki swojemu prostemu designowi.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie