Manu

Amica 58GE3.43HZPTADNAQXX

Cechy produktu

  • Producent Amica 
  • Wysokość 85 cm
  • Szerokość 50 cm

Opis

Planujesz remont kuchni i chcesz ją wyposażyć w kuchnię gazowo-elektryczną? Kuchnia to serce każdego domu. Jeśli wyposażysz ją w dobry sprzęt, stanie się ona miejscem, w którym z większą przyjemnością przygotujesz posiłki dla siebie i całej rodziny. Przeczytaj charakterystykę kuchni gazowo-elektrycznej Amica 58GE3.43HZPTADNAQXX i przekonaj się, że jest to sprzęt idealny do Twojej kuchni.

Gaz i prąd w jednym

Kuchnie gazowo-elektryczne standardowo zbudowane są z płyty grzejnej i piekarnika. Płyta posiada najczęściej 4 palniki, a piekarnik jest elektryczny. Płyta grzejna kuchenki, może mieć ruszt żeliwny, stalowy (stal nierdzewna) lub emaliowany. Żeliwny to wytrzymałość i ciężar, ale też i wyższa cena. Przy takim wyborze, zwróćmy uwagę czy płyta jest dzielona, czy też nie. Płytę dzieloną łatwiej utrzymać w czystości. Także płyty mogą być wykonane z różnych materiałów. Na rynku dostępne są emaliowane ze stali nierdzewnej, szklane i ceramiczne. Nie ma to istotnego znaczenia w użytkowaniu, jednak te emaliowane mogą cechować się mniejszą trwałością.

Specyfikacja i użytkowanie

Kuchenki elektryczne posiadają piekarniki wyposażone w wiele przydatnych funkcji obróbki termicznej. Może to być grzanie od dołu, od góry, grill, turbogrill, opiekanie i wiele innych. Użyteczna może być tez termosonda, która umożliwi Ci sprawdzenie temperatury wewnątrz pieczonej potrawy. Palnik piekarnika może znajdować się w dolnej lub górnej jego części. Warto, gdy urządzenie posiada funkcję termoobiegu, która powoduje, że gorące powietrze jest rozprzestrzeniane po całym wnętrzu piekarnika, przez co potrawa jest pieczona z każdej strony. Półki w piekarniku mogą być umieszczone albo na prowadnicach drabinkowych (wyżłobieniach w ścianach urządzenia), albo na prowadnicach teleskopowych czy wózkach. Ze względu na swoją budowę, ostatnie, mogą być bardziej kłopotliwe w czyszczeniu. Warto by nasza kuchenka posiadała zapalarkę gazu. Dzięki temu istotnie poprawi to włączanie urządzenia. Kuchenka gazowa może być sterowana za pomocą pokręteł bądź elektronicznie. Drugi rodzaj występuję w bardziej nowoczesnych urządzeniach i poza przyciskami znajduje się na nich zazwyczaj także wyświetlacz. Dodatkowo, szklane drzwi oraz oświetlone wnętrze ułatwią Ci sprawdzanie stanu dania. Omawiana kuchenka elektryczna ma szerokość 50 cm. Wysokość wynosi 85 cm.

Podsumowanie

Kupując kuchenkę z palnikami płomieniowymi, pamiętaj aby umieścić ją w odpowiednim miejscu w kuchni oraz zwróć uwagę na jej dodatkowe funkcje. Stawianie kuchenki blisko okna nie jest najlepszym pomysłem|nie będzie dobrym rozwiązaniem}, gdyż istnieje ryzyko, że wiatr zgasi płomień. I chociaż czujnik płomienia zamknie gaz w takiej sytuacji, to jednak ewentualna kontrola z gazowni może wymóc na nas zmianę lokalizacji kuchenki. Kuchenki z płyta gazową to nie jedynie tradycyjne, starsze rozwiązania. Nowsze modele posiadają funkcje, które przypominają funkcjonalność bardziej zaawansowanych technologicznie kuchni i płyt elektrycznych. Zaletą kuchenek gazowych do tego jest ich niski koszt, zarówno jeśli chodzi o samo urządzenie, jak i jego eksploatację. Kuchenka Amica 58GE3.43HZPTADNAQXX to połączenie tradycyjnych rozwiązań, prostoty i stylu. Uprzyjemni Ci codzienne gotowanie, a także nada nowego charakteru Twojej kuchni.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie