Menu

ładowarka do akumulatorów cylindrycznych li-ion Xtar MC2

Cechy produktu

  • Producent Xtar 

Opis

Profesjonalna, dwukanałowa, kompaktowa ładowarka procesorowa
Xtar MC2
do akumulatorów Li-ion w rozmiarach 18650 i innych
Xtar to uwielbiany producent wysokiej jakości ładowarek do akumulatorów Li-ion, latarek i akumulatorów Li-ion. Produkty Xtar są sprzedawane w ponad 120 krajach, w tym min. W USA, Niemczech, Japonii i Rosji. Do produkcji ładowarek Xtar używa najwyższej jakości materiałów - począwszy od tworzywa pokrywy po wydajną elektronikę. Wszystkie ładowarki Xtar posiadają certyfikację CE wymaganą na rynkach europejskich.

W znikomej obudowie ukryta jest w pełni profesjonalna procesorowa ładowarka z trzystopniowym procesem ładowania TC/CC/CV. Ładuje 1-2 ogniwa Li-ion 3,6 / 3,7V o dowolnej objętości w wymiarach 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 18700. Możliwe jest na dodatek ładowanie jednego akumulatora o rozmiarze 20700, 21700, 22650, 25500 albo 26650.

Na czym polega metoda ładowania TC/CC/CV? Jest to trzystopniowy proces ładowania ogniw Li-ion zapewniający utrzymanie ogniwa w prawidłowej kondycji przez ładowanie odpowiednim prądem na każdym etapie i zakończenie procesu ładowania we właściwym momencie.
Poszczególne etapy procesu TC/CC/CV to:
•Faza TC: ogniwa rozładowane poniżej 2,85V są 'wybudzane' niższym prądem.
•Faza CC: po osiągnięciu 2,85V ogniwo ładowane jest stałym prądem 0,5A lub 0,25A (zależnie od używanego źródła zasilania).
•Faza CV: gdy ogniwo jest już prawie naładowane ładowarka przełącza się na ładowanie malejącym prądem aż do osiągnięcia napięcia 4,2V na ogniwie. Po osiągnięciu 4,2V cykl ładowania jest ukończony - akumulator jest w pełni naładowany.

Akumulatory o napięciu 4,1V albo wyższym są traktowane przez ładowarkę jako naładowane. Aby doładować taki akumulator do pełna należy włożyć go do ładowarki przed włączeniem jej do zasilania. Pozostawione w ładowarce naładowane akumulatory będą ulegały naturalnemu procesowi samorozładowania. Ładowanie zostanie wznowione gdy napięcie na akumulatorze spadnie poniżej 4,1V.

Ładowarka Xtar MC2 posiada funkcję reaktywacji ogniw głęboko rozładowanych i ogniw o napięciu 0V. Dużo ładowarek na rynku nie jest w stanie naładować takich akumulatorów. Tutaj z pomocą przychodzi ładowarka Xtar MC2, która w wielu przypadkach pozwala na 'odratowanie' takich ogniw. Wystarczy włożyć głęboko rozładowany akumulator do ładowarki MC2, tak jak przy normalnym ładowaniu - ładowarka wykryje rozładowane ogniwo i podejmie próbę jego reaktywacji. Uwaga! Ogniwa rozładowane poniżej pewnego poziomu ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu i ich reaktywacja może być niemożliwa. Należy unikać zbyt głębokiego rozładowania akumulatorów Li-ion - może to doprowadzić do dużego obniżenia ich trwałości i objętości albo doprowadzić do ich całkowitej niesprawności.

Ładowarki od innych producentów mogą znacząco wznosić temperaturę ładowanych ogniw podczas ładowania. Zbytnie nagrzewanie się ogniw może powodować ich szybsze zużycie. Projektując ładowarkę MC2, marka Xtar poszła o krok dalej od konkurencji, rozwiązując ten problem w prosty sposób: zastosowano zasilanie z zewnętrznego zasilacza. Dzięki temu temperatura ładowanego w MC2 akumulatorka wzrośnie najwyżej o 15 poziomów.

W pakiecie z ładowarką Xtar MC2 uzyskujemy przewód micro USB oraz pokrowiec zabezpieczający ładowarkę na czas transportu. Do zestawu nie jest dołączony zasilacz. Do zasilenia ładowarki wystarczy dowolna ładowarka z przewodem micro USB, np. Od telefonu, albo gniazdem USB lub komputer z wolnym portem USB. Zalecana moc ładowarki to 1A (1000mA).Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.