Moje konto
  • Lakier Domalux Capon EXTRA 10 L - Lakier Domalux Capon EXTRA 10 L Lakier Domalux Capon EXTRA 10 L - Lakier Domalux Capon EXTRA 10 L

Lakier Domalux Capon EXTRA 10 L - Lakier Domalux Capon EXTRA 10 L

1 oferta z 1 sklepu

Producent Domalux WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentDomalux
Zalety
  • Mocniejsze i trwalsze przyleganie lakierów nawierzchniowych
  • Uwypukla strukturę drewna
  • Zmniejsza zużycie lakierów nawierzchniowych
  • Zapobiega ciemnieniu drewna
  • Szybkoschnący
Przeznaczenie

Podkład jest przeznaczony do malowania (gruntowania) drewnianych posadzek w celu stabilizowania luźnych cząstek drewna i lepszego związania poliuretanowych lakierów nawierzchniowych z podłożem drewnianym.
Zapobiega ciemnieniu drewna, zmniejsza zużycie lakierów nawierzchniowych, uwypukla strukturę drewna, jest wyrobem szybkoschnącym.

Dane techniczne

Sposób przygotowania

Lakier jest wyrobem nitrocelulozowym. Charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia, dużą twardością i dobrą przyczepnością nawierzchniowych lakierów zewnętrznych. Bardzo dobrze zabezpiecza drewno przed ściemnieniem i zmianami powodowanymi przez kwaśne katalizatory utwardzania wyrobów chemoutwardzalnych. Jest to szczególnie ważne przy malowaniu drewna dębowego i bukowego, z których najczęściej wykonane są mozaiki podłogowe. Lakier tworząc cienką powłokę lakierową na drewnie, zapobiega wsiąkaniu lakierów nawierzchniowych w głąb drewna, przez co jest możliwe uzyskanie wymalowania z zamkniętymi porami drewna przy mniejszym nałożeniu droższego lakieru nawierzchniowego.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też