Menu

CORAL-Lampa wisząca Drewno Ø40cm

Cechy produktu

  • Rodzaj lampa wisząca 
  • Producent David Trubridge 

Opis

Lampa wisząca Coral wyprodukowana z bambusa - naturalny wygląd, stworzona w Nowej Zelandii Lampa wisząca Coral składa się z wielu pojedynczych składników z forniru bambusowego, które razem tworzą genialny abażur.

dostawa odbywa się w pojedynczych częściach, do zestawu dołączona jest dokładna instrukcja konstrukcji. Jest to celowe ze względu na znikome rozmiary transportowe w płaskich opakowaniach, które stanowią tylko 3% objętości zmontowanej lampy.

W ten sposób ślad naturalny jest celowo utrzymywany na niskim poziomie. David Trubridge, twórca tego pięknego dzieła, był pierwotnie budowniczym statków. W 1981 roku sprzedał cały swój dobytek, kupił jacht żaglowy i wraz z rodziną podróżował poprzez Karaiby, Ocean Spokojny aż do Nowej Zelandii.

natchniony doświadczeniami i spotkaniami z podróży, zaczął projektować meble. Jego obiekty wyrażają jego sposób patrzenia na naturę i poszukiwania oryginalnych materiałów, które odzwierciedlają prostotę ludzkiej egzystencji.

W 2001 roku David Trubridge zaprezentował na targach mody w Mediolanie bujaną leżankę Body Raft, dla której studio projektowe Cappellini zabezpieczyło projekt, pomagając tym samym Davidowi Trubridge'owi w osiągnięciu przełomu.

obecnie Trubridge mieszka w Nowej Zelandii i prowadzi własne studio projektowe. W dodatku, jako jeden z najważniejszych przedstawicieli eko-projektu i slow designu, od 2006 roku prowadzi wykłady na całym świecie i wykłada jako profesor wizytujący na uniwersytetach.

Lampa wisząca Coral jest perfekcyjna do oświetlenia otoczenia i obszaru. Ponieważ źródło światła pozostaje widoczne poprzez otwory w kloszu, zaleca się użycie np. Żarówki żarnikowej, by jeszcze bardziej podkreślić walory ozdobne.

optymalne oświetlacze można nabyć za pośrednictwem akcesoriów. Użytkowana sklejka bambusowa jest produktem wtórnym z plantacji bawełny, jest obrywana z pnia przy pomocy noży, dzięki czemu powstaje mało odpadów.

Sklejka jest klejona klejem bez formaldehydu. Klasa skuteczności energetycznej: A++

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.