Menu

HP Pavilion 1N8H4EAR

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 1N8H4EAR 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Szukasz laptop dla syna bądź córki z przeznaczeniem do grania? Może jednak czas na nowy laptop dla siebie. Notebook, którego będziesz mógł wziąć z sobą na wakacje i pograć w ulubione gry. HP Pavilion Gaming 15-dk to znakomita propozycja. Ta linia notebooków umieszczona jest poniżej grupy notebooków HP Omen ( które znajdziesz na naszej stronie tutaj ) i śmiało można powiedziećlaptopy z tej grupy to doskonały stosunek jakości do ceny. Modele notebooków HP 15-dk przystępne są z układami graficznymi klasy premium, przedział układów graficznych z producenta GeForceNVidia od modelu GTX 1050 do GTX 1660 Ti z własną pamięcią RAM 6GB DDR6. Wyższa klasa układów graficznych GPU pro zarezerwowana jest dla modeli HP Omen.

obudowa laptopa. Notebooky tej linii mają obudowy z czarnego matowego plastiku z dwoma akcentami kolorystycznymi: zielonym i białym.
Modele z zielonym akcentem posiadają podświetlenie klawiatury w kolorze zielonym jak i logo firmy HP na zewnętrznej stronie pokrywy matrycy.
Modele z białym akcentem posiadają białe podświetlenie i czarne logo na klapie matrycy. Najmocniej rzucającym się elementem pokrywy są otwory wylotowe powietrza umieszczone z tyłu laptopa. Otwory te są dość dużych rozmiarów, co wyraźnie upraszcza odprowadzanie gorącego powietrza z wnętrza obudowy. Pod względem stabilności (trwałości) obudowy nie ma się do czego przyczepić. Komponenty składowe są wyjątkowo należycie z sobą spasowane. Zamocowane zawiasy na środku pokrywy nad wyraz poprawnie utrzymują matrycę na swoim miejscu. Klapę matrycy można bez problemu otworzy jedną ręką.

Maksymalny kąt otwarcia klapy wynosi 130 stopni. Z lewej strony pokrywy wynajdziemy gniazda HDMI, USB typu A zgodne z standardem USB 3.2, gniazdo Gigabit Ethernet RJ45, USB Type C zgodnie ze standardem USB 3.2 Gen 2 oraz czytnik kart SD.
Czytnik SD zainstalowany w tym modelu zasługuje na pochwałę gdyż jest to najszybszy czytnik z tego przedziału cenowego, przy kopiowaniu sporych plików osiągana jest maksymalna szybkość transferu 77,6 MB / s.

Z prawej strony notebooka odnajdziemy dwa porty USB3.2 Gen 1, port audio do podłączenia słuchawek, oraz gniazdo zasilania. Jak już pisałem wcześniej otwory wentylacyjne znajdują się z tyłu pokrywy co pokaźnie pozwala odchudzić ten model na grubości obudowy, dzięki takiemu rozwiązaniu gorące powietrze nie jest wydmuchiwane w bok - co często przeszkadza graczom używającym myszkę. Minusem tej pokrywy jest brak otworów technicznych od spodu laptopa, co istotnie utrudnia dostanie się do baterii, czynawet dysku twardego.


Klawiatura modelu HP 15-dk, jest rodzaju chiclet, główne klawisze mają wymiar 15x15 mm. Podświetlenie klawiatury możemy ustawić w dwóch poziomach jasności używając klawisza funkcyjnego. Touchpad jest dość szerokich rozmiarów, co wyraźnie usprawnia manipulowanie w grze. Jego rozmiary to 11,4x5 cm, obsługuję funkcję multi-touch i jest szczególnie staranny choćby w narożach.

ekran modelu HP Gaming Pavilion 15-dk. Firma w zależności od specyfikacji przewidział kilka odmian matryc, które możemy spotkać w tym modelu. Wszystkie modele matryc w tym notebookie stworzone są w technice IPS i mają rozdzielczość FullHD 1920x1080. W droższych specyfikacjach tego modelu możemy spotkać matryce, które maja czas reakcji na poziomie 144Hz. Wszystkie matryce są nad wyraz korzystnie skalibrowane i osiągają wysokie wyniki w testach.
Procesor. W tym modelu zastosowano procesory Coffee Lake Refresh firmy Intel. Prościej rzecz ujmując są to procesory Intel Core „i5" jak i „i7" dziewiątej generacji.
Pamięć masowa. Mamy tutaj wielki wachlarz możliwości i zapewne każdy odszuka dla siebie adekwatna konfigurację. Spotkamy modele które zawierają dwa dyski konwencjonalny dysk talerzykowy i szybki dysk SSD w technice NVMe np.: 15-dk0040nw. Mamy również konfiguracje z dyskiem Intel Optane która znacznie powiększa wydajność pracy dysku SSD model 15-dk0875nd. Większość modeli jednak ma tylko jeden dysk SSD o wielkości 256GB lub 512 GB.


Głośność pracy. HP Gaming Pavilion 15 jest także jednym z notebooków HP z aktywowaną własną opcją BIOS HP„za każdym razem włączony wentylator".Oznacza to, iż wentylatory działają stale, nawet w stanie bezczynności. Lecz tak naprawdę ich nie słychać.
Żywotność baterii. Wiadomo iż czas działania notebooka zależy od wykonywanej czynności w danym momencie, jednak średni czas działania modelu HP 15-dk to około czterech godzin ciągłej pracy na baterii. Dużo na dodatek zależy, od jasności ekranu ustawionej w opcjach konfiguracji. Czas pracy baterii nie wzbudza entuzjazmu, ale jest trafny dla notebooków do gier.


laptopy z przeznaczeniem do gier przechodzą testy wyjątkowo skrajnych warunków są wręcz „katowane" pod każdym względem. HP Gaming Pavilion 15-dk robi to, co powinien: płynnie przenosi wszystkie obecne gry na matowy ekran. Nie stwarza obszernego hałasu nawet w trakcie rozgrywki. Prędkie dyski SSD. Najnowszą gamę procesorów Intel dziewiątej generacji oraz działa na baterii około 4 godzin. Polecam każdemu użytkownikowi który szuka notebooka do gier, żeby przejrzał ofertę naszego sklepu i wybrał najkorzystniejszą dla siebie konfigurację. Model 15-dk bez wątpienia nie zawiedzie.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.