Menu

HP ProBook 3UP66ES

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 3UP66ES 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1366 x 768 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

OpisHP ProBook 650 G3 to już czwarta odsłona tego modelu. Stylistyka notebooka została zachowana i optycznie nie różni się niczym od swego poprzednika HP 650 G2. Charakterystyczna czarna gumowana pokrywa oraz szczotkowane aluminium na pulpicie, to odcienie akcentujące kolekcję HP ProBook.

Opisywany notebook HP ProBook 650 w wersji G3 również dysponuje identycznymi portami wejścia i wyjścia co model 650 w wersji G2. Dwa porty USB 3.0 z czego jeden z możliwością ładowania, nowy port USB 3.1 typu C, DisplayPort, RJ-45, VGA, porty audio,

Klawiatura zastosowana w tym modelu cechuje się krótkim skokiem, spore płytki klawiszy powodują iż na klawiaturze pisze się niezwykle wygodnie. Firma w tym modelu zastosował maskownicę klawiatury która szczególnie należycie jest dostosowana do pokrywy. Maskownica jest odpowiednio niesprężysta i korzystnie niweluje szczelinę powstała między klawiszami. Marka do tego modelu laptopa przewidział dwa rodzaje klawiatur z podświetleniem i bez.

Touchpad pozostał umieszczony centralnie w osi klawiatury z literami, a więc jest przesunięty w stosunku do osi laptopa. Wielkość touchpada w tym modelu wynosi 10.5cm x 6cm. Gładka powierzchnia tabliczki dotykowej iż jest bardzo staranna i korzystnie ślizga się po niej palec.

Touchpad pracujące pod kontrolą oprogramowania Synaptic. Sterowniki te dają możliwość zaprogramowania zachowania touchpadów montowanych w laptopach. Z ich pomocą użytkownik może scalić funkcję przewijania, czułość panelu dotykowego, tempo przemieszczania kursora na ekranie, ruch po liniach prostych, przyciąganie do krawędzi oraz przypisać do przycisków touchpada określone czynności oraz skonfigurować tzw. Puknięcia i strefę puknięć, będące odpowiednikiem kliknięć na charakterystycznej myszki komputerowej. Ponadto Synaptics Touchpad Driver oferują użytkownikowi dwie atrakcyjne funkcje - PalmCheck i EdgeMotion. Pierwsza z nich potrafi rozpoznać, kiedy w trakcie pisania na klawiaturze dłoń dotyka płytki dotykowej, zezwalając uniemożliwiać niezamierzonym ruchom wskaźnika albo kliknięciom. Druga z kolei upraszcza ruchy wskaźnika na dużą odległość, znacznie poprawiając wygodę pracy z touchpadem. W notebookie HP Probook 650 G3 istnieje możliwość włączania i wyłączania tochpada poprzez podwójne kliknięcie w lewy górny róg płytki (miejsce oznaczone kropką).

Dolna cześć pokrywy jak przystało na wersję Probook jest dość prawidłowo spasowana z pulpitem roboczym. W trakcie przenoszenia obudowa jest sztywna co niweluje powstawanie szpar pomiędzy częściami pokrywy. Minusem jest brak klap serwisowych przy pomocy których mamy szybki dostęp do pamięci operacyjnej Ram i dysku. Niestety aby rozbudować notebook o dopełniające podzespoły należy zdemontować cały spód. Po otwarciu notebooka mamy dostęp do dwóch gniazd pamięci DDR4, które w wybranych modelach możemy rozbudować do 32GB, pojedynczego gniazda na dysk w którym możemy zamocować klasyczny dysk talerzykowy SATA albo szybki dysk SSD na M.2.

W tym modelu firma przewidział całą gamę dysków począwszy od dysków o pojemności 500GB aż do szybkich dysków 256 GB SSD. Niestety w tym modelu nie mamy możliwości zainstalowania dwóch dysków.

Za obraz w modelu HP 650 G3 odpowiedzialne są dwie matryce, z których kupujący mogą sobie wybrać. Pierwsza z nich ma rozdzielczość 1366x768, druga to matryc FullHD o rodzielczości 1920 x 1080. Obie matryce są z warstwą anty odblaskową, co istotnie ułatwia pracę w nasłonecznionych miejscach. Jasność matryc można w tym modelu regulować z poziomu klawiatury. Mamy do wyboru 10 stopni jasności.

firma HP w tym modelu notebooka postawiła na procesory Intel siódmej generacji począwszy od Intel® Core i7-7600U poprzez najmocniej popularny w notebookach biznesowych procesor i5-7200U, aż do najsłabszej jednostki Intel Core i3-7100U która ma dwa rdzenie i taktowana jest na 2.4GHz. Dzieki zaimplementowaniu procesorów Intel Core siódmej generacji hp 650 G3 błyskawicznie i bez problemów sprosta każdemu zadaniu. Dzięki technologiom Windows Modern Standby i Intel Ready Mode (Intel® RMT) notebooky te mają czas wybudzania na poziomie 0,5 sekundy, a dzięki technologii Intel® Speed Shift błyskawicznie mogą przełączać się między aplikacjami i stronami internetowymi. Wszystkie procesory zastosowane w tym modelu mają zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 620.

W tym modelu znacznie lepiej pracuje układ chłodzenia. W trakcie wytężonej pracy temperatura procesora nie przekracza 60o C. Pulpit roboczy i spód notebooka nie nagrzewa się już tak bardzo jak w poprzedniej wersji tego modelu. Pomiary prowadzone podczas pracy wykazywały temperaturę na obudowie notebooka maksymalnie 25oC.

W odświeżonej wersji HP 650 g3 zastosowano trzy komorowy akumulator o objętości 48Wh. Wykorzystanie procesorów z serii Kaby Lake pozwoliła istotnie wydłużyć pracę na akumulatorach. Firma podaje czas pracy na zasilaniu bateryjnym ok 9 godzin bez ładowania.

Przyglądając się starszej wersji modelu 650 G2 i G3 dostrzegamy wyłącznie odświeżenie architektury sprzętowej Kaby Lake. Wykorzystanie nowych procesorów serii Intel Core znacznie poprawiło wydajność i wydłużyło czas pracy na baterii. Z plusów które dostrzegam w tym modelu to wielkość touchpada, jasność matrycy, udoskonalony układ chłodzenia, bardzo komfortowa praca na klawiaturze, a także bateria. Minusem jest brak klap serwisowych.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.