Menu

HP 4TY33EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 4TY33EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Model laptopa HP 15-da to 15-calowy notebook z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki dedykowanej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,też zagramy w niektóre gry. W trakcie pisania tej recenzji produkty z tej serii możemy nabyć już od 1299zł.

pokrywa HP 15-da wytwarzana w pełni jest z tworzywa nienaturalnego. Na chwile obecną, przystępne jest mnóstwo wersji kolorystycznych, czarny, srebrny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania pokrywy jest niezwykle przyzwoita. Niestety brak otworów technologicznych, które w nieskomplikowany sposób pozwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria na dodatek znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy typy kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest typu wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, lecz ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest bardzo niedługi, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza towystarczy delikatnie musnąć klawisz, aby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i nad wyraz należycie się na niej pisze w trakcie długich sesji.

Touchpad ma wymiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego obszerny wymiar nie sprawia problemów podczas wykorzystywania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa świetnie. Dwa przyciski posiadają krótki skok i nad wyraz prawidłowo wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyposażony w asygnowany procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, ale na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

w trakcie testowania modelu HP 15-da zauważyłem, że wentylator pracuje w trybie ciągłym. W trakcie gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, że opcja w biosie „wentylator za każdym razem włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji wyraźnie poprawiło komfort pracy. Podczas testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. Podczas tego testu obudowa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

notebook HP 15-da zaopatrzony jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje bezapelacyjnie niskich tonów. Zalecam wykorzystywania słuchawek albo zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że zależy on od ustawienia profilu energetycznego i sprzętów, które są użytkowane. Laptop HP 15-da to dobry wybór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie wymiary łatwe przemieszczanie się z laptopem.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.