Menu

HP 4TY99EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 4TY99EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Model laptopa HP 15-da to 15-calowy laptop z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki asygnowanej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,w dodatku zagramy w niektóre gry. Podczas pisania tej recenzji produkty z tej linii możemy nabyć już od 1299zł.

obudowa HP 15-da wytworzona w pełni jest z tworzywa sztucznego. Na chwile obecną, przystępne jest sporo wersji kolorystycznych, czarny, srebrny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania obudowy jest niezwykle przyzwoita. Niestety brak otworów technologicznych, które w nietrudny sposób umożliwiają rozbudowę sprzętu. Bateria w dodatku znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy typy kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest typu wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, ale ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest niezwykle krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza towystarczy delikatnie musnąć klawisz, żeby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i szczególnie dobrze się na niej pisze podczas długich sesji.

Touchpad ma wymiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego spory wymiar nie powoduje problemów w trakcie użytkowania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa wspaniale. Dwa przyciski mają niedługi skok i nad wyraz prawidłowo wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyposażony w przeznaczony procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, ale na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

podczas testowania modelu HP 15-da zauważyłem, iż wentylator pracuje w trybie ciągłym. W trakcie gdy notebook stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, iż opcja w biosie „wentylator zawsze włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji znacznie poprawiło komfort pracy. Podczas testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. Podczas tego testu pokrywa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

notebook HP 15-da wyposażony jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje bezsprzecznie niskich tonów. Zalecam użytkowania słuchawek lub zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że zależy on od ustawienia profilu energetycznego, a także urządzeń, które są używane. Notebook HP 15-da to prawidłowy dobór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie rozmiary łatwe przemieszczanie się z laptopem.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.