Menu

HP 4UG55EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 4UG55EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Model notebooka HP 15-da to 15-calowy notebook z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki asygnowanej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,w dodatku zagramy w niektóre gry. W trakcie pisania tej recenzji produkty z tej linii możemy nabyć już od 1299zł.

obudowa HP 15-da wytworzona w całości jest z tworzywa nienaturalnego. Na chwile obecną, dostępne jest mnóstwo wersji kolorystycznych, czarny, srebrny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania pokrywy jest niezwykle przyzwoita. Niestety brak otworów technicznych, które w prosty sposób pozwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria dodatkowo znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy rodzaje kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest rodzaju wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, ale ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest bardzo krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza tostarczy delikatnie musnąć klawisz, aby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i niezwykle należycie się na niej pisze w trakcie długich sesji.

Touchpad ma rozmiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego obszerny wymiar nie powoduje problemów w trakcie wykorzystywania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa wyśmienicie. Dwa przyciski mają niedługi skok i bardzo korzystnie wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyposażony w przeznaczony procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swojego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, ale na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

podczas testowania modelu HP 15-da zauważyłem, że wentylator pracuje w trybie ciągłym. W trakcie gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, iż opcja w biosie „wentylator zawsze włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji widocznie poprawiło komfort pracy. W trakcie testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. W trakcie tego testu obudowa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

notebook HP 15-da wyekwipowany jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje niezaprzeczalnie niskich tonów. Zalecam wykorzystywania słuchawek albo zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, iż zależy on od ustawienia profilu energetycznego i sprzętów, które są wykorzystywane. Notebook HP 15-da to korzystny dobór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie wymiary łatwe przemieszczanie się z laptopem.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.