Menu

HP ProBook 5TJ96EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 5TJ96EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Dysk twardy 256 GB
  • Pamięć RAM 8 GB
  • Procesor Intel Core i5 
  • Karta graficzna HD Graphics 
  • Grubość 1.9 cm

Opis

HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii notebooków biznesowych o wielkości matrycy 15.6 ". Ta seria notebooków ma największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

pokrywa tego notebooka w wersji G6 istotnie różni się od swego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji laptopa postawiło jednak na kompletnie aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy ( bezel ). Dzięki tej zmianie obudowa jest mocna, a klapa matrycy nie odkształca się w trakcie otwierania.

HP 450 w wersji g6 ma lepszy zawias, który pozwala na otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, firma w tej wersji nie przewidział otworów technologicznych i chcąc zwiększyć pamięć RAM albo wymienić dysk trzeba zlikwidować dolną obudowę.

Problemem również staje się wymiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

G6 jest trochę mniejszy od swojego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4, Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

W wersji g6 wyszukamy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB rodzaj C, który obsługuje DisplayPort i gwarantuje wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Ciekawostką jest to, że do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do laptopa podłączamy przy pomocy portu USB C. Stacja dokująca pozwala pomiędzy innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

ProBook 450 G6 posiada w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę,, a także klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze przeciętny skok,w trakcie pisania słyszymy typowy stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest z pewnością podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o wymiarach 11. 5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i szczególnie skrupulatny, nie powoduje żadnych trudności podczas codziennej pracy. Ma dwa zintegrowane przyciski, które efektownie klikają podczas pracy.

Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, posiada dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem,, a także przeznaczoną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco konkretna, żeby poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje dodatkowo Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się między procesorami graficznymi tak aby, ograniczyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, w trakcie dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest też korzystnym efektem ( 50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co w trakcie dłuższej pracy może denerwować.

ProBook 450 G6 zaopatrzony jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy niżeli ten, w którym HP wyposażył swojego poprzednika. Przeciętny czas pracy to około 4 godziny co nie jest rewelacyjnym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

HP 450 G6 to stosunkowo drobny i lekki notebook jak na wielkość matrycy 15.6 " w aluminiowej obudowie. Należycie sobie radzi z pracą biurową,ma kilka minusów. Na plus bez wątpienia przemawia pełna dowolność konfiguracji, a także matowa matryca. Zaletą jest w dodatku niewygórowana wartość towaru.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.