Menu

HP ProBook 5TJ99EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 5TJ99EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Dysk twardy 1000 GB
  • Pamięć RAM 8 GB
  • Procesor Intel Core i5 
  • Karta graficzna HD Graphics 
  • Funkcje bluetooth 

Opis

HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii laptopów biznesowych o wielkości matrycy 15.6 ". Ta seria notebooków ma największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

obudowa tego laptopa w wersji G6 istotnie różni się od swego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji notebooka postawiło jednak na kompletnie aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy ( bezel ). Dzięki tej zmianie obudowa jest solidna, a klapa matrycy nie odkształca się podczas otwierania.

HP 450 w wersji g6 ma lepszy zawias, który umożliwia otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, firma w tej wersji nie przewidział otworów technicznych i chcąc powiększyć pamięć RAM lub wymienić dysk trzeba polikwidować dolną obudowę.

Problemem w dodatku staje się wymiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

G6 jest trochę mniejszy od swego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4, Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

W wersji g6 odszukamy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB typ C, który obsługuje DisplayPort i zapewnia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Ciekawostką jest to, że do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do notebooka podłączamy za pomocą portu USB C. Stacja dokująca pozwala między innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

ProBook 450 G6 ma w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę, oraz klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze średni skok,podczas pisania słyszymy typowy stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest z pewnością podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o rozmiarach 11. 5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i nad wyraz dokładny, nie powoduje żadnych trudności podczas codziennej pracy. Ma dwa zintegrowane przyciski, które pięknie klikają podczas pracy.

Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, ma dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem, i dedykowaną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco mocna, żeby poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje ponadto Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się między procesorami graficznymi tak aby, zniżyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, w trakcie dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest również dobrym rezultatem ( 50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co w trakcie dłuższej pracy może denerwować.

ProBook 450 G6 wyekwipowany jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy niżeli ten, w którym HP wyposażył swego poprzednika. Średni czas pracy to około 4 godziny co nie jest doskonałym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

HP 450 G6 to stosunkowo śladowy i lekki notebook jak na wielkość matrycy 15.6 " w aluminiowej obudowie. Dobrze sobie radzi z pracą biurową,ma kilka minusów. Na plus bez dwóch zdań przemawia pełna dowolność konfiguracji, a także matowa matryca. Zaletą jest też niewygórowana cena produktu.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.