Menu

HP ProBook 5TJ9BFAR

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 5TJ9BFAR 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii laptopów biznesowych o wielkości matrycy 15.6 ". Ta kolekcja laptopów ma największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

obudowa tego notebooka w wersji G6 znacznie różni się od swego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji notebooka postawiło jednak na w całości aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy ( bezel ). Dzięki tej zmianie pokrywa jest potężna, a klapa matrycy nie odkształca się podczas otwierania.

HP 450 w wersji g6 ma ulepszony zawias, który zezwala na otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, producent w tej wersji nie przewidział otworów technologicznych i chcąc rozszerzyć pamięć RAM albo wymienić dysk trzeba zlikwidować dolną obudowę.

Problemem w dodatku staje się podmiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

G6 jest trochę mniejszy od swojego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4, Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

W wersji g6 odszukamy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB rodzaj C, który obsługuje DisplayPort i zapewnia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Ciekawostką jest to, iż do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do notebooka podłączamy przy pomocy portu USB C. Stacja dokująca pozwala pomiędzy innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

ProBook 450 G6 ma w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę, i klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze średni skok,w trakcie pisania słyszymy charakterystyczny stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest bez wątpienia podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o rozmiarach 11. 5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i wyjątkowo staranny, nie powoduje żadnych trudności w trakcie codziennej pracy. Posiada dwa zintegrowane przyciski, które efektownie klikają w trakcie pracy.

Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, ma dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem, i dedykowaną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco solidna, by poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje w dodatku Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się pomiędzy procesorami graficznymi tak aby, obniżyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, podczas dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest na dodatek dobrym efektem ( 50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co podczas dłuższej pracy może denerwować.

ProBook 450 G6 wyposażony jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy niż ten, w którym HP wyposażył swojego poprzednika. Średni czas pracy to około 4 godziny co nie jest perfekcyjnym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

HP 450 G6 to stosunkowo niepokaźny i lekki notebook jak na wielkość matrycy 15.6 " w aluminiowej obudowie. Poprawnie sobie radzi z pracą biurową,posiada kilka minusów. Na plus z pewnością przemawia pełna dowolność konfiguracji oraz matowa matryca. Zaletą jest na dodatek niewygórowana wartość towaru.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.