Menu

HP ProBook 5TJ9FEA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 5TJ9FEA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii laptopów biznesowych o wielkości matrycy 15.6 ". Ta seria notebooków posiada największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

obudowa tego notebooka w wersji G6 widocznie różni się od swojego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji notebooka postawiło jednak na w pełni aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy ( bezel ). Dzięki tej zmianie obudowa jest potężna, a klapa matrycy nie odkształca się w trakcie otwierania.

HP 450 w wersji g6 ma udoskonalony zawias, który pozwala na otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, marka w tej wersji nie przewidział otworów technologicznych i chcąc powiększyć pamięć RAM lub wymienić dysk trzeba wyeliminować dolną obudowę.

Problemem też staje się wymiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

G6 jest trochę mniejszy od swego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4, Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

W wersji g6 wyszukamy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB wariant C, który obsługuje DisplayPort i zapewnia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Ciekawostką jest to, że do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do notebooka podłączamy za pomocą portu USB C. Stacja dokująca pozwala pomiędzy innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

ProBook 450 G6 posiada w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę, oraz klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze średni skok,podczas pisania słyszymy typowy stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest z pewnością podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o rozmiarach 11. 5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i nad wyraz precyzyjny, nie powoduje żadnych trudności w trakcie codziennej pracy. Ma dwa zintegrowane przyciski, które ładnie klikają podczas pracy.

Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, ma dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem, i dedykowaną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco solidna, żeby poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje ponadto Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się między procesorami graficznymi tak aby, ograniczyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, podczas dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest na dodatek korzystnym skutkiem ( 50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co podczas dłuższej pracy może denerwować.

ProBook 450 G6 zaopatrzony jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy aniżeli ten, w którym HP wyposażył swojego poprzednika. Przeciętny czas pracy to około 4 godziny co nie jest znakomitym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

HP 450 G6 to stosunkowo nieznaczny i lekki notebook jak na wielkość matrycy 15.6 " w aluminiowej obudowie. Dobrze sobie radzi z pracą biurową,ma kilka minusów. Na plus niewątpliwie przemawia pełna dowolność konfiguracji i matowa matryca. Zaletą jest również niewygórowana cena towaru.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.