Menu

HP ProBook 5TJ9ZEA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 5TJ9ZEA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii laptopów biznesowych o wielkości matrycy 15.6 ". Ta seria notebooków posiada największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

obudowa tego notebooka w wersji G6 widocznie różni się od swojego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji notebooka postawiło jednak na kompletnie aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy ( bezel ). Dzięki tej zmianie pokrywa jest mocna, a klapa matrycy nie odkształca się podczas otwierania.

HP 450 w wersji g6 ma ulepszony zawias, który zezwala na otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, marka w tej wersji nie przewidział otworów technicznych i chcąc zwiększyć pamięć RAM albo wymienić dysk trzeba usunąć dolną obudowę.

Problemem ponadto staje się zamiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

G6 jest trochę mniejszy od swego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4, Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

W wersji g6 odnajdziemy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB rodzaj C, który obsługuje DisplayPort i zapewnia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Ciekawostką jest to, że do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do laptopa podłączamy przy pomocy portu USB C. Stacja dokująca pozwala pomiędzy innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

ProBook 450 G6 posiada w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę,, a także klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze średni skok,podczas pisania słyszymy charakterystyczny stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest bez dwóch zdań podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o rozmiarach 11. 5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i niezwykle precyzyjny, nie powoduje żadnych trudności podczas codziennej pracy. Posiada dwa zintegrowane przyciski, które pięknie klikają podczas pracy.

Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, posiada dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem, i asygnowaną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco konkretna, żeby poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje ponadto Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się między procesorami graficznymi tak aby, obniżyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, podczas dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest jeszcze prawidłowym wynikiem ( 50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co podczas dłuższej pracy może denerwować.

ProBook 450 G6 zaopatrzony jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy niż ten, w którym HP wyposażył swojego poprzednika. Przeciętny czas pracy to około 4 godziny co nie jest nieprzeciętnym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

HP 450 G6 to stosunkowo niewiele znaczący i lekki laptop jak na wielkość matrycy 15.6 " w aluminiowej obudowie. Poprawnie sobie radzi z pracą biurową,ma kilka minusów. Na plus z pewnością przemawia pełna dowolność konfiguracji oraz matowa matryca. Zaletą jest także niewygórowana cena towaru.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.