Menu

HP ProBook 6BN55ER

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 6BN55ER 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1366 x 768 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii notebooków biznesowych o wielkości matrycy 15.6 ". Ta kolekcja laptopów posiada największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

pokrywa tego laptopa w wersji G6 istotnie różni się od swego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji laptopa postawiło jednak na kompletnie aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy ( bezel ). Dzięki tej zmianie pokrywa jest konkretna, a klapa matrycy nie odkształca się w trakcie otwierania.

HP 450 w wersji g6 ma lepszy zawias, który umożliwia otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, firma w tej wersji nie przewidział otworów technicznych i chcąc rozszerzyć pamięć RAM lub wymienić dysk trzeba pousuwać dolną obudowę.

Problemem w dodatku staje się zamiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

G6 jest trochę mniejszy od swego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4, Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

W wersji g6 odszukamy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB typ C, który obsługuje DisplayPort i zapewnia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Ciekawostką jest to, że do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do notebooka podłączamy przy pomocy portu USB C. Stacja dokująca pozwala między innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

ProBook 450 G6 ma w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę, oraz klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze przeciętny skok,podczas pisania słyszymy standardowy stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest z całą pewnością podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o wymiarach 11. 5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i wyjątkowo precyzyjny, nie sprawia żadnych trudności w trakcie codziennej pracy. Posiada dwa zintegrowane przyciski, które pięknie klikają podczas pracy.

Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, ma dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem,, a także asygnowaną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco konkretna, aby poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje jeszcze Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się między procesorami graficznymi tak aby, zmniejszyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, podczas dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest także dobrym konsekwencją ( 50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co podczas dłuższej pracy może denerwować.

ProBook 450 G6 wyposażony jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy aniżeli ten, w którym HP wyposażył swojego poprzednika. Przeciętny czas pracy to około 4 godziny co nie jest znakomitym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

HP 450 G6 to stosunkowo minimalny i lekki laptop jak na wielkość matrycy 15.6 " w aluminiowej obudowie. Prawidłowo sobie radzi z pracą biurową,posiada kilka minusów. Na plus z całą pewnością przemawia pełna dowolność konfiguracji, a także matowa matryca. Zaletą jest dodatkowo niewygórowana cena artykułu.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.