Menu

HP ProBook 6MP41ES

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 6MP41ES 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1366 x 768 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii laptopów biznesowych o wielkości matrycy 15.6 ". Ta seria laptopów posiada największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

obudowa tego laptopa w wersji G6 istotnie różni się od swego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji notebooka postawiło jednak na w całości aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy ( bezel ). Dzięki tej zmianie obudowa jest konkretna, a klapa matrycy nie odkształca się w trakcie otwierania.

HP 450 w wersji g6 ma udoskonalony zawias, który zezwala na otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, marka w tej wersji nie przewidział otworów technicznych i chcąc zwiększyć pamięć RAM lub wymienić dysk trzeba zlikwidować dolną obudowę.

Problemem również staje się wymiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

G6 jest trochę mniejszy od swego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4, Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

W wersji g6 odszukamy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB rodzaj C, który obsługuje DisplayPort i zapewnia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Ciekawostką jest to, iż do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do laptopa podłączamy przy pomocy portu USB C. Stacja dokująca pozwala pomiędzy innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

ProBook 450 G6 posiada w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę,, a także klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze przeciętny skok,podczas pisania słyszymy specyficzny stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest bez wątpienia podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o rozmiarach 11. 5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i szczególnie skrupulatny, nie sprawia żadnych trudności podczas codziennej pracy. Posiada dwa zintegrowane przyciski, które atrakcyjnie klikają podczas pracy.

Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, posiada dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem, i przeznaczoną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco mocna, żeby poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje dodatkowo Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się między procesorami graficznymi tak aby, obniżyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, w trakcie dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest też korzystnym wynikiem ( 50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co podczas dłuższej pracy może denerwować.

ProBook 450 G6 wyposażony jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy niż ten, w którym HP wyposażył swego poprzednika. Przeciętny czas pracy to około 4 godziny co nie jest znakomitym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

HP 450 G6 to stosunkowo niewielki i lekki notebook jak na wielkość matrycy 15.6 " w aluminiowej obudowie. Prawidłowo sobie radzi z pracą biurową,posiada kilka minusów. Na plus z pewnością przemawia pełna dowolność konfiguracji, a także matowa matryca. Zaletą jest dodatkowo niewygórowana cena towaru.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.