Menu

HP 6PC38EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 6PC38EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1366 x 768 px
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Model notebooka HP 15-da to 15-calowy laptop z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki przeznaczonej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,też zagramy w niektóre gry. Podczas pisania tej recenzji produkty z tej kolekcji możemy nabyć już od 1299zł.

pokrywa HP 15-da wyprodukowana kompletnie jest z tworzywa sztucznego. Na chwile obecną, przystępne jest sporo wersji kolorystycznych, czarny, metaliczny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania obudowy jest wyjątkowo przyzwoita. Niestety brak otworów technologicznych, które w przystępny sposób umożliwiają rozbudowę sprzętu. Bateria dodatkowo znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy rodzaje kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest rodzaju wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, ale ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest wyjątkowo krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza towystarczy delikatnie musnąć klawisz, aby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i wyjątkowo poprawnie się na niej pisze podczas długich sesji.

Touchpad ma rozmiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego obfity wymiar nie sprawia problemów w trakcie użytkowania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa znakomicie. Dwa przyciski posiadają krótki skok i niezwykle należycie wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyekwipowany w dedykowany procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, ale na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

w trakcie testowania modelu HP 15-da zauważyłem, że wentylator pracuje w trybie ciągłym. W trakcie gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, że opcja w biosie „wentylator zawsze włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji znacznie poprawiło komfort pracy. W trakcie testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. Podczas tego testu pokrywa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

laptop HP 15-da wyekwipowany jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje bezsprzecznie niskich tonów. Zalecam stosowania słuchawek lub zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, iż zależy on od ustawienia profilu energetycznego, a także urządzeń, które są wykorzystywane. Laptop HP 15-da to korzystny dobór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie wymiary nietrudne przemieszczanie się z laptopem.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.