Menu

HP 6SR47EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 6SR47EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Model laptopa HP 15-da to 15-calowy laptop z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki dedykowanej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,w dodatku zagramy w niektóre gry. W trakcie pisania tej recenzji produkty z tej serii możemy nabyć już od 1299zł.

pokrywa HP 15-da wyprodukowana kompletnie jest z tworzywa sztucznego. Na chwile obecną, dostępne jest mnóstwo wersji kolorystycznych, czarny, metaliczny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania pokrywy jest wyjątkowo przyzwoita. Niestety brak otworów technologicznych, które w łatwy sposób zezwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria jeszcze znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy typy kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest typu wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, lecz ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest bardzo krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza towystarczy delikatnie musnąć klawisz, by wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i niezwykle należycie się na niej pisze podczas długich sesji.

Touchpad ma rozmiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego duży rozmiar nie sprawia problemów podczas wykorzystywania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa rewelacyjnie. Dwa przyciski posiadają krótki skok i bardzo należycie wyczuwalny klik.

HP 15 jest zaopatrzony w przeznaczony procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, ale na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

w trakcie testowania modelu HP 15-da zauważyłem, że wentylator pracuje w trybie ciągłym. Podczas gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, że opcja w biosie „wentylator za każdym razem włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji znacznie poprawiło komfort pracy. Podczas testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. Podczas tego testu pokrywa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

laptop HP 15-da wyekwipowany jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje bezdyskusyjnie niskich tonów. Zalecam użytkowania słuchawek lub zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, iż zależy on od ustawienia profilu energetycznego, a także maszyn, które są stosowane. Laptop HP 15-da to korzystny wybór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie wymiary proste przemieszczanie się z laptopem.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.