Menu

HP 7MX35EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 7MX35EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Model notebooka HP 15-da to 15-calowy notebook z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki dedykowanej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,również zagramy w niektóre gry. Podczas pisania tej recenzji produkty z tej linii możemy nabyć już od 1299zł.

obudowa HP 15-da produkowana kompletnie jest z tworzywa nienaturalnego. Na chwile obecną, dostępne jest mnóstwo wersji kolorystycznych, czarny, srebrny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania obudowy jest wyjątkowo przyzwoita. Niestety brak otworów technicznych, które w nieskomplikowany sposób zezwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria również znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy rodzaje kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest typu wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, ale ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest niezwykle niedługi, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza tostarczy delikatnie musnąć klawisz, by wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i wyjątkowo poprawnie się na niej pisze podczas długich sesji.

Touchpad ma wymiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego wielki rozmiar nie sprawia problemów w trakcie stosowania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa doskonale. Dwa przyciski posiadają krótki skok i szczególnie prawidłowo wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyekwipowany w asygnowany procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, lecz na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

podczas testowania modelu HP 15-da zauważyłem, że wentylator pracuje w trybie ciągłym. Podczas gdy notebook stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, iż opcja w biosie „wentylator za każdym razem włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji znacznie poprawiło komfort pracy. W trakcie testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. Podczas tego testu obudowa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

notebook HP 15-da wyekwipowany jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje bezspornie niskich tonów. Zalecam wykorzystywania słuchawek lub zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, iż zależy on od ustawienia profilu energetycznego i maszyn, które są użytkowane. Laptop HP 15-da to prawidłowy wybór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie wymiary przystępne przemieszczanie się z laptopem.


Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.