Menu

HP ProBook 9TV52EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 9TV52EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • Pamięć RAM 2 GB

Opis

Do testów otrzymałem najnowszą generację laptopa producenta HP ProBook 450 w wersji G7 zaopatrzoną w procesor Intel 10 generacji Comet Lake Core i7-10510U i zewnętrzną niezintegrowaną kartę graficzną marki GeForce MX250.

obudowa Kadłubek, czyli dolna część pokrywy optycznie jest identyczna jak, w poprzednim modelu HP ProBook 450 G6. Na ogół jest tak, iż kadłubek zmieniany jest co dwie wersje, a więc miejmy nadzieje, iż kolejna odsłona ProBooka 450 będzie już w nowej odsłonie.

Czytnik kart SD, który odszukamy w tym notebookie, ma szybkość transferu średnio na poziomie 80 MB/s. Nie jest to najszybsze rozwiązanie, ale w zupełności wystarczające do kopiowania niewielkich plików. Dla porównania w wyższych modelach HP EliteBook prędkości te są dwa, a choćby trzy razy szybsze.

W modelu, który otrzymałem do testów, zamontowany był czytnik linii papilarnych, HP Sure View, który uruchamiany jest w celu ochrony ekranu przed podglądaczami i kamery na podczerwień. Są to urządzenia opcjonalne, a więc nie znajdziemy ich w każdej specyfikacji.


Samo oprogramowanie było jeszcze należycie zabezpieczone poprzez programy HP taki jak Sure Click (chroni komputer przed witrynami internetowymi i załącznikami tylko do odczytu Microsoft Office i PDF, przechwytując złośliwe oprogramowanie w odizolowanej maszynie wirtualnej), Sure Start( to samo naprawiający się bios,HP Sure Start samoczynnie przywraca system BIOS po ataku albo po uszkodzeniu), BIOSphere (uniemożliwia naruszeniu danych), Client Security (HP Client Security zezwala na ochronę danych, sprzętów i tożsamości).

wyświetlacz w laptopie, który testowałem wyposażony był w system zabezpieczeń Sure View. Wyświetlacze Sure View w notebookach HP to efekt współpracy z firmą 3M, zajmującą się między innymi produkcją filtrów polaryzacyjnych.

Gdy mechanizm jest włączony, patrząc na wyświetlacz pod kątem większym niżeli 35 poziomów, widzimy go z raptem 5-procentową jasnością. Przestrzeń barw w matrycach montowanych w tej wersji ProBook nie jest zadowalająca i wynosi optymalnie 36% i 56% AdobeRGB i sRGB.

Większość dzisiejszych ultrabooków w średnej półce cenowej osiąga wyniki rzędu 90% sRGB, co zapewnia zauważalne głębsze i żywsze odcienie. Nie stanowi to jednak problemu w pracach biurowych, do których został wyprodukowany ten model HP. Chyba że, ktoś zajmuje się projektowaniem czy obróbką zdjęć. Jasność tego ekranu także nie może zachwycać i pomimo matowej matrycy, praca na zewnątrz może wywoływać trudności odczytu ekranu.

firma podobnie jak to było w poprzednich wersjach, przygotował jednostki z procesorami od i3-10110U do procesora Core i7-10610U.

Słabsze konfiguracje wyszukamy z zintegrowanymi układami graficznymi UHD Graphics 620. Lepsze natomiast z zewnętrznymi kartami graficznymi GeForce MX130 i MX250.

Zaskoczeniem zdawać się może miejsce procesora Intel i7-10510U w rankingu przenośnych procesorów na notebookcheck. Procesor ten zajmuje dopiero 167 miejsce, gdzie procesor AMD Ryzen 7 4700U, (który jest montowany w modelu 455 G7) zajmuje 67 miejsce.

Procesor ten jest mniej skuteczny od Core i5-8279U, który znajduje się na 143 miejscu. Porównując tutaj modele 450 g7 i 455 g7 AMD istotnie lepiej wypada w testach PCMarka.

W modelu, który otrzymałem do testów, zamontowany był dysk SSD Crucial o pojemności 1TB. Jest to model pracujący na szynie PCIe x4 NVMe. Szybkość transferu wynosiła ok 1500 MB/s.

Podobnie jak z procesorami, firma przygotował spory wachlarz specyfikacji począwszy od dysków 250GB SSD, aż po obfite dyski 1TB w połączeniu z dyskami 512 GB SSD.

Pracując na mojej jednostce testowej w oprogramowaniu MS Office nie zauważyłem głośniej pracy wiatraka. Używając decybelomierza po dwóch godzinach pracy zanotowałem wartości przeciętne na poziomie 31dB co naprawdę jest dobrym efektem jak na tej klasy sprzęt.

Obciążając procesor w 100% nie było już tak kolorowo, mój decybelomierz pokazał maksymalną wartość 46 dB. Czas pracy na baterii w teście WLAN wyniósł 6 godzin i 45 minut.

Ładowanie pustej baterii do pełna trwało 1,5 godziny.

Czy warto nabyć laptopa HP 450 G7? Jeżeli miałbym kupić notebooka z prawidłową konfiguracją do prac biurowych i szybkim procesorem zdecydowałbym się na wybór modelu HP 455 G7. Model HP 455 G7 jest tańszy nawet o 10 - 15%, a wyposażony w procesor Ryzen 7 4700U nieporównywalnie szybszy.

Natomiast jeżeli wykorzystywałbym niezintegrowany układ graficzny, postawił bym na model 450 g7, gdyż modele 455 maja wyłącznie zintegrowane układy graficzne z procesorem.

firma AMD bardzo zamieszał na rynku procesorów z procesorami AMD Ryzen i dziś dobór już nie jest tak oczywisty, jak kiedyś.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.