Menu

Lenovo ThinkPad 20N8000RPB

Cechy produktu

  • Producent Lenovo 
  • Kod Producenta 20N8000RPB 
  • Przekątna ekranu 14 "
  • System operacyjny Windows 10 
  • Dysk twardy 256 GB
  • Pamięć RAM 2 GB
  • Procesor Intel Core i5 
  • Funkcje czytnik linii papilarnych 

OpisLenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie notebook ten, przedstawia się spektakularniej od swego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie wywołują że, obudowa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy także została widocznie odchudzona, co sprawia, iż całość nie przypomina już niskobudżetowego notebooka biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 ma obudowę w odcieniu czarnym i metalicznym. Pokrywa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została usztywniona aluminium.

wyświetlacz został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest nieelastyczny i szczególnie poprawnie utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 stopni. Producent w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technicznych do rozbudowy konfiguracji, aby wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód laptopa.Po otwarciu spodniej klapy laptopa mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie notebooka Lenovo ThinkPad wyszukamy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Lenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie notebook ten, prezentuje się atrakcyjniej od swego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie powodują że, pokrywa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy też została pokaźnie odchudzona, co powoduje, że całość nie przypomina już niskobudżetowego laptopa biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 posiada obudowę w kolorze czarnym i metalicznym. Obudowa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została umocniona aluminium.

wyświetlacz został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest nieelastyczny i niezwykle poprawnie utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 stopni. Firma w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technicznych do rozbudowy konfiguracji, żeby wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód notebooka. Po otwarciu spodniej klapy notebooka mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie notebooka Lenovo ThinkPad odnajdziemy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Chłodzenie w tym modelu zachowuje się podobnie jak innych wersjach Lenovo TchinkPad. Wentylator pracuje nawet w trakcie spoczynku laptopa i jest prawie cały czas słyszalny, może to przeszkadzać podczas pracy niektórym użytkownikom.

ThinkPad E490 ma wewnętrzny akumulator o nominalnej pojemności 45 Wh (takiej samej, jak w modelu E480). Zgodnie z tym, co podaje firma na swojej stronie internetowej, notebook na wpełni naładowanej baterii powinien pracować do 13 godzin (na podstawie testu MobileMark 2014). Ładowanie baterii do pełna zajmuje około dwóch godzin.

laptop ThinkPad E490 to świetny biznesowy notebook z efektywnymi podzespołami. Idealną obudową, która jest znacznie cieńsza od swojego poprzednika. Podświetlaną klawiaturą i niezwykle dobrym sterowaniem manipulatora (Trackpoint). Także możliwość zamontowania dwóch dysków, szybkiego dysku SSD w porcie M2,, a także pokaźnego klasycznego dysku HDD z przeznaczeniem na dodatkowe dane.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.