Menu

Lenovo ThinkPad 20N8002APB

Cechy produktu

  • Producent Lenovo 
  • Kod Producenta 20N8002APB 
  • Przekątna ekranu 14 "
  • System operacyjny Windows 10 
  • Dysk twardy 512 GB
  • Pamięć RAM 2 GB
  • Procesor Intel Core i5 
  • Funkcje czytnik linii papilarnych 

OpisLenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie notebook ten, demonstruje się efektowniej od swego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie powodują że, obudowa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy w dodatku została wyraźnie odchudzona, co powoduje, że całość nie przypomina już niskobudżetowego notebooka biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 posiada obudowę w odcieniu czarnym i srebrnym. Pokrywa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została usztywniona aluminium.

ekran został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest niesprężysty i nad wyraz prawidłowo utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 stopni. Marka w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technicznych do rozbudowy konfiguracji, by wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód laptopa.Po otwarciu spodniej klapy laptopa mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie laptopa Lenovo ThinkPad wyszukamy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Lenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie notebook ten, pokazuje się efektowniej od swojego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie powodują że, obudowa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy także została pokaźnie odchudzona, co powoduje, że całość nie przypomina już niskobudżetowego notebooka biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 posiada obudowę w odcieniu czarnym i srebrnym. Pokrywa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została usztywniona aluminium.

wyświetlacz został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest sztywny i bardzo prawidłowo utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 poziomów. Marka w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technicznych do rozbudowy konfiguracji, by wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód laptopa. Po otwarciu spodniej klapy notebooka mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie notebooka Lenovo ThinkPad wyszukamy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Chłodzenie w tym modelu zachowuje się podobnie jak innych wersjach Lenovo TchinkPad. Wentylator pracuje choćby podczas spoczynku laptopa i jest prawie cały czas słyszalny, może to przeszkadzać w trakcie pracy niektórym użytkownikom.

ThinkPad E490 posiada wewnętrzny akumulator o nominalnej pojemności 45 Wh (takiej samej, jak w modelu E480). Zgodnie z tym, co podaje marka na swojej stronie internetowej, laptop na wpełni naładowanej baterii powinien pracować do 13 godzin (na podstawie testu MobileMark 2014). Ładowanie baterii do pełna zajmuje około dwóch godzin.

notebook ThinkPad E490 to znakomity biznesowy notebook z efektywnymi podzespołami. Wyśmienitą obudową, która jest widocznie cieńsza od swego poprzednika. Podświetlaną klawiaturą i bardzo korzystnym sterowaniem manipulatora (Trackpoint). Ponadto możliwość zamontowania dwóch dysków, prędkiego dysku SSD w porcie M2, oraz obfitego konwencjonalnego dysku HDD z przeznaczeniem na dodatkowe dane.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.