Menu

Lenovo ThinkPad 20N8005EPB

Cechy produktu

  • Producent Lenovo 
  • Kod Producenta 20N8005EPB 
  • Przekątna ekranu 14 "
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

OpisLenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie notebook ten, ukazuje się piękniej od swojego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie powodują że, pokrywa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy również została istotnie odchudzona, co powoduje, iż całość nie przypomina już niskobudżetowego laptopa biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 ma obudowę w odcieniu czarnym i srebrnym. Pokrywa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została usztywniona aluminium.

wyświetlacz został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest sztywny i szczególnie dobrze utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 poziomów. Producent w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technologicznych do rozbudowy konfiguracji, by wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód notebooka.Po otwarciu spodniej klapy notebooka mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie laptopa Lenovo ThinkPad wynajdziemy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Lenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie notebook ten, demonstruje się ładniej od swego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie powodują że, pokrywa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy jeszcze została znacznie odchudzona, co sprawia, iż całość nie przypomina już niskobudżetowego notebooka biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 posiada obudowę w kolorze czarnym i metalicznym. Pokrywa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została wzmocniona aluminium.

ekran został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest nieelastyczny i bardzo należycie utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 poziomów. Marka w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technicznych do rozbudowy konfiguracji, żeby wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód laptopa. Po otwarciu spodniej klapy laptopa mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie notebooka Lenovo ThinkPad wyszukamy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Chłodzenie w tym modelu zachowuje się podobnie jak innych wersjach Lenovo TchinkPad. Wentylator pracuje nawet podczas spoczynku notebooka i jest prawie cały czas słyszalny, może to przeszkadzać w trakcie pracy niektórym użytkownikom.

ThinkPad E490 ma wewnętrzny akumulator o nominalnej obszerności 45 Wh (takiej samej, jak w modelu E480). Zgodnie z tym, co podaje firma na swej stronie internetowej, laptop na wpełni naładowanej baterii powinien pracować do 13 godzin (na podstawie testu MobileMark 2014). Ładowanie baterii do pełna zajmuje około dwóch godzin.

notebook ThinkPad E490 to nieprzeciętny biznesowy notebook z wydajnymi podzespołami. Świetną obudową, która jest pokaźnie cieńsza od swego poprzednika. Podświetlaną klawiaturą i bardzo dobrym sterowaniem manipulatora (Trackpoint). Także możliwość zamontowania dwóch dysków, prędkiego dysku SSD w porcie M2, i obszernego klasycznego dysku HDD z przeznaczeniem na dodatkowe informacje.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.