Menu

Lenovo ThinkPad 20N8CTO1WW

Cechy produktu

  • Producent Lenovo 
  • Kod Producenta 20N8CTO1WW 
  • Przekątna ekranu 14 "
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

OpisLenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie laptop ten, demonstruje się piękniej od swojego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie wywołują że, obudowa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy także została istotnie odchudzona, co powoduje, iż całość nie przypomina już niskobudżetowego notebooka biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 posiada obudowę w odcieniu czarnym i srebrnym. Obudowa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została usztywniona aluminium.

ekran został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest sztywny i bardzo dobrze utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 poziomów. Producent w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technologicznych do rozbudowy konfiguracji, by wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód laptopa.Po otwarciu spodniej klapy laptopa mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie notebooka Lenovo ThinkPad odnajdziemy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Lenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie laptop ten, pokazuje się ładniej od swojego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie powodują że, obudowa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy również została widocznie odchudzona, co powoduje, iż całość nie przypomina już niskobudżetowego notebooka biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 posiada obudowę w kolorze czarnym i srebrnym. Obudowa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została wzmocniona aluminium.

ekran został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest sztywny i bardzo należycie utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 stopni. Marka w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technicznych do rozbudowy konfiguracji, aby wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód laptopa. Po otwarciu spodniej klapy laptopa mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie notebooka Lenovo ThinkPad odnajdziemy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Chłodzenie w tym modelu zachowuje się podobnie jak innych wersjach Lenovo TchinkPad. Wentylator pracuje choćby podczas spoczynku laptopa i jest prawie cały czas słyszalny, może to przeszkadzać podczas pracy niektórym użytkownikom.

ThinkPad E490 ma wewnętrzny akumulator o nominalnej pojemności 45 Wh (takiej samej, jak w modelu E480). Zgodnie z tym, co podaje producent na swej stronie internetowej, notebook na wpełni naładowanej baterii powinien pracować do 13 godzin (na podstawie testu MobileMark 2014). Ładowanie baterii do pełna zajmuje około dwóch godzin.

notebook ThinkPad E490 to rewelacyjny biznesowy notebook z produktywnymi podzespołami. Nadzwyczajną obudową, która jest pokaźnie cieńsza od swego poprzednika. Podświetlaną klawiaturą i szczególnie prawidłowym sterowaniem manipulatora (Trackpoint). Jeszcze możliwość zamontowania dwóch dysków, szybkiego dysku SSD w porcie M2,, a także wielkiego klasycznego dysku HDD z przeznaczeniem na dopełniające informacje.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.