Menu

Lenovo IdeaPad 80XQ0056UK

Cechy produktu

  • Producent Lenovo 
  • Kod Producenta 80XQ0056UK 
  • Przekątna ekranu 14 "
  • Rozdzielczość 1366 x 768 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB

OpisLenovo IdeaPad 320 to seria modelowa wykonana z myślą o szerokim gronie użytkowników.

obudowa tego modelu wytworzona jest z tworzywa sztucznego w kilku bardzo błogich dla oka kolorach w harmonijnej tonacji: Platinum Grey, Onyx Black, Blizzard White, Denim Blue, Plum Purple i Coral Red.

Pokrywę wraz z matrycą możemy odchylić do konta 180 stopni. Zawiasy w tym modelu Lenovo idealnie zostały dobrane do wagi pokrywy, otwarta pokrywa nie ma luzów co niweluje chybotanie się ekranu.
W tym modelu Lenovo nie przewidziało pokrywy technologicznej do rozbudowy parametrów. Do uzyskania dostępu do podzespołów niestety musimy zdemontować cały kadłubek notebooka (dolna cześć obudowy).

Po zdjęciu dolnej pokrywy mamy dostęp do najważniejszych podzespołów.

W zależności od wybranej specyfikacji i wielkości matrycy wybranego laptopa, na płycie głównej wynajdziemy gniazda do rozbudowy pamięci operacyjnej RAM, złącze M2, w którym możemy zamontować prędki dysk SSD. Port M.2 oferuje obszerniejszą sprawność niż SATA III oraz mSATA.

prędkość transmisji informacji w sytuacji M.2 jest w stanie osiągnąć 4 GB/s dzięki wykorzystaniu magistrali PCI Express. Zaletą tego portu, jest nie tylko szybkość pracy,ponadto minimalizacja dysku twardego co pozwala nam na zamontowanie dwóch dysków w obudowie notebooka o wielkości 15 cali.

Wszystkie porty wejścia i wyjścia zlokalizowane są po lewej stronie pokrywy, nie zależnie od wyboru wielkości matrycy. Z prawej strony pokrywy w Lenovo 320 przewidziano napęd DVD, oraz gniazdo blokady Kensington.

Porty, które znajdują się z lewej strony to 2xUSB 3.0, RJ45, HDMI, USB i Czytnik kart 4w1 (SD, SDHC, SDXC, MMC). USB rodzaju C jest nowym typem złącza, tzw. Złącze symetryczne, dlatego kabel można podłączyć dowolną stroną, a i tak zawsze będzie pasował. Szybkość przesyłu danych jest dwukrotnie szybsza w sytuacji typowego USB 3.0
Lenovo IdeaPad 320 ma klawiaturę w układzie qwerty, niestety nie jest podświetlana. Klawisze umieszczone są w sześciu rzędach. W specyfikacjach z matrycą 15 i 17 cali wyszukamy oddzieloną część alfanumeryczną.

Klawisze klawiatury numerycznej są szczególnie obfite (16 x 15 mm) co widocznie ułatwia pracę biurową. Pochwalić trzeba wymiary klawiszy strzałek lewo/prawo, są pełnowymiarowe. Strzałki góra/dół są natomiast o połowę mniejsze, jest to jeden klawisz podzielony na połowę.

wymiary Touchpada to 10,5 x 7cm. Płytka dotykowa jest na tyle szeroka,swobodnie można operować na niej dwoma palcami. Płytka wytwarza jedna powierzchnie wraz z dwoma zintegrowanymi przyciskami umiejscowionymi w dolnej części touchpada.

Zastanawiając się nad wyborem adekwatnej specyfikacji dla własnych potrzeb, mamy szeroką gamę procesorów. Do wyboru mamy procesory AMD, jak i procesory Intel. Z szerokiej gamy przystępnych procesorów w tym modelu odnajdziemy procesory Intel Celeron, Intel Pentium, jak i Intel Core. Natomiast z procesorów AMD odszukamy procesory E2, AMD-6, AMD-9, AMD-10 jak i AMD-12.

Jak już wspomniałem wcześniej, do wyboru w tej linii modelowej mamy trzy warianty wielkości matrycy 14", 15" i 17". Natomiast jeżeli chodzi o rozdzielczość matryc marka przewidział jedynie dwa typy do wyboru. Standardową HD 1366 x 768 i FullHD 1920 x 1080.

firma Lenovo wyposaża laptopy z tej linii równocześnie w matryce błyszczące, jak i matowe.

Patrząc na wielki wybór specyfikacji i spersonalizowanej konfiguracji notebooka z linii modelowej Lenovo 320 śmiało można stwierdzić, iż jest to notebooka, który odszuka swoich fanów równocześnie w codziennej pracy biurowej jak i codziennej zabawie w domu.

Możemy wybierać spomiędzy multimedialnych jednostek z kolorową obudową jak i biznesowych wariantów z procesorami Intel Core i7.

Jego śladowa cena sprawia, iż model Lenovo IdeaPad 320 staje się niezwykle dostępny, a stosunek ceny do jakości jest szczególnie korzystny dlatego znajdzie nabywców pośród wielu użytkowników laptopów.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.