Menu

Lenovo IdeaPad 80XW0071PB

Cechy produktu

 • Producent Lenovo 
 • Kod Producenta 80XW0071PB 
 • Przekątna ekranu 17.3 "
 • Rozdzielczość 1600 x 900 px
 • System operacyjny Windows 10 
 • Dysk twardy 1000 GB
 • Pamięć RAM 4 GB
 • Procesor AMD Seria A 
 • Karta graficzna Radeon R7 M530 
 • Funkcje bluetooth, napęd optyczny 
 • Grubość 2.49 cm

OpisLenovo IdeaPad 320 to linia modelowa wytwarzana z myślą o szerokim gronie użytkowników.

obudowa tego modelu produkowana jest z tworzywa sztucznego w kilku stanowczo miłych dla oka kolorach w harmonijnej tonacji: Platinum Grey, Onyx Black, Blizzard White, Denim Blue, Plum Purple, a także Coral Red.

Pokrywę wraz z matrycą możemy odchylić do konta 180 stopni. Zawiasy w tym modelu Lenovo nadzwyczajnie zostały dobrane do wagi pokrywy, otwarta pokrywa nie posiada luzów co niweluje chybotanie się ekranu.
W tym modelu Lenovo nie przewidziało pokrywy technicznej do rozbudowy parametrów. Do uzyskania dostępu do podzespołów niestety musimy zdemontować cały kadłubek notebooka (dolna cześć pokrywy).

Po zdjęciu dolnej pokrywy mamy dostęp do najważniejszych podzespołów.

W zależności od wybranej specyfikacji i wielkości matrycy wybranego laptopa, na płycie głównej znajdziemy gniazda do rozbudowy pamięci operacyjnej RAM, złącze M2, w którym możemy zamontować prędki dysk SSD. Port M.2 proponuje większą efektywność aniżeli SATA III, a także mSATA.

szybkość transmisji danych w przypadku M.2 jest w stanie osiągnąć 4 GB/s dzięki wykorzystaniu magistrali PCI Express. Zaletą tego portu, jest nie tylko szybkość pracy,w dodatku minimalizacja dysku twardego co pozwala nam na zamontowanie dwóch dysków w obudowie laptopa o wielkości 15 cali.

Wszystkie porty wejścia i wyjścia zlokalizowane są po lewej stronie pokrywy, nie zależnie od wyboru wielkości matrycy. Z prawej strony pokrywy w Lenovo 320 przewidziano napęd DVD,, a także gniazdo blokady Kensington.

Porty, które znajdują się z lewej strony to 2xUSB 3.0, RJ45, HDMI, USB oraz Czytnik kart 4w1 (SD, SDHC, SDXC, MMC). USB typu C jest nowym typem złącza, tzw. Złącze symetryczne, dlatego kabel można podłączyć dowolną stroną, a i tak zawsze będzie pasował. Prędkość przesyłu informacji jest dwukrotnie szybsza w przypadku charakterystycznego USB 3.0
Lenovo IdeaPad 320 posiada klawiaturę w układzie qwerty, niestety nie jest podświetlana. Klawisze umieszczone są w sześciu rzędach. W specyfikacjach z matrycą 15 i 17 cali odnajdziemy oddzieloną część alfanumeryczną.

Klawisze klawiatury numerycznej są niezwykle szerokie (16 x 15 mm) co znacznie ułatwia pracę biurową. Pochwalić trzeba rozmiary klawiszy strzałek lewo/prawo, są pełnowymiarowe. Strzałki góra/dół są natomiast o połowę mniejsze, jest to jeden klawisz podzielony na połowę.

rozmiary Touchpada to 10,5 x 7cm. Płytka dotykowa jest na tyle spora,swobodnie można operować na niej dwoma palcami. Płytka buduje jedna powierzchnie wraz z dwoma zintegrowanymi przyciskami umiejscowionymi w dolnej części touchpada.

Zastanawiając się nad wyborem optymalnej specyfikacji dla własnych potrzeb, mamy szeroką gamę procesorów. Do wyboru mamy procesory AMD, jak i procesory Intel. Z pokaźnej gamy przystępnych procesorów w tym modelu wyszukamy procesory Intel Celeron, Intel Pentium, jak i Intel Core. Natomiast z procesorów AMD znajdziemy procesory E2, AMD-6, AMD-9, AMD-10 jak i AMD-12.

Jak już wspomniałem wcześniej, do wyboru w tej linii modelowej mamy trzy typy wielkości matrycy 14", 15" i 17". Natomiast jeżeli chodzi o rozdzielczość matryc marka przewidział tylko dwa typy do wyboru. Charakterystyczną HD 1366 x 768 i FullHD 1920 x 1080.

firma Lenovo wyposaża notebooky z tej linii równocześnie w matryce połyskujące, jak i matowe.

Patrząc na szeroki dobór specyfikacji, a także spersonalizowanej konfiguracji notebooka z linii modelowej Lenovo 320 śmiało można stwierdzić, że jest to notebooka, który wynajdzie swoich miłośników zarówno w codziennej pracy biurowej jak i codziennej zabawie w domu.

Możemy wybierać spomiędzy multimedialnych jednostek z kolorową obudową jak i biznesowych wariantów z procesorami Intel Core i7.

Jego niewielka cena sprawia, iż model Lenovo IdeaPad 320 staje się nad wyraz dostępny, a stosunek ceny do jakości jest wyjątkowo korzystny dlatego odszuka nabywców pośród wielu użytkowników notebooków.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.