Moje konto
  • Antidol 15, tabl., 10 szt Antidol 15, tabl., 10 szt
  • Antidol 15, tabl., 10 szt Antidol 15, tabl., 10 szt

Antidol 15, tabl., 10 szt

3 oferty z 3 sklepów

Producent sandoz gmbh Postać tabletki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

wapteka.pl

★★★★★
7443 opinie

Antidol 15 mg 10 tabletek

Antidol 15 mg 10 tabletek

Dostępność sprawdź w sklepie →

Antidol 15mg x 10tabletek

Antidol 15mg x 10tabletekDziałanie: Preparat łączy w sobie działanie paracetamolu i kodeiny. Paracetamol hamując syntezę prostaglandyn wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Dostępny od ręki  ✓

Antidol 15 0,5g+0,015g 10 tabl.

… i kodeiny. Paracetamol hamując syntezę prostaglandyn hamuje obwodowe przekazywanie bólu. Kodeina natomiast mając swój punkt uchwytu także w OUN działa ośrodkowo przeciwbólowo. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie w surowicy osiąga po około 30-60 min, przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. …

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

Producentsandoz gmbh
Postaćtabletki

Skład: Paracetamolum (paracetamol) 500 mg, Codeini phosphas (fosforan kodeiny) 15 mgWskazania: Bóle różnego pochodzenia, np.: bóle głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bóle kostno-stawowe, także pourazowe; bóle pourazowe tkanek miękkich, bóle miesiączkowe.

Działanie: Antidol jest lekiem złożonym i jego działanie zależy od sumy działania składników. Jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża jedynie chorobowo podwyższoną temperaturę, nie wpływając na prawidłową temperaturę ciała.

Działanie leku rozpoczyna się po około 15 minutach po zażyciu. Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat, : 1-2 tabletki co 4-6 godzin do 4 razy na dobę, popijając wodą.Podczas leczenia krótkotrwałego dla dorosłych maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g, kodeiny 0,3 g, maksymalnie można użyć 8 tabletek.

Podczas leczenia długotrwałego maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 2,6 g i kodeiny 0,1 g, maksymalnie można użyć 5 tabletek.Bez zalecenia lekarza leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Przeciwskazania: Ciężka niewydolność wątroby i nerek, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu i choroba alkoholowa.

W dawkach leczniczych Antidol rzadko wywołuje objawy niepożądane. Paracetamol może jednak powodować: nudności, wymioty, zawroty głowy, senność, spastyczny skurcz oskrzeli, czy odczyny alergiczne skóry wysypkę, pokrzywkę.

Kodeina może powodować zaparcia. Sporadycznie może wystąpić trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią: Kategoria C, lek może być stosowany w czasie ciąży tylko wtedy, jeśli zdaniem lekarza potencjalne korzyści przewyższają ryzyko uszkodzenia płodu.

Wpływ leku na sprawność psychofizyczną: Lek wpływa na sprawność psychofizyczną, gdyż może powodować zawroty głowy i senność. Nie należy więc stosować w czasie: obsługi maszyn w ruchu i prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. 10 tabl.(blister)-tabl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też