Manu

Biovital Zdrowie płyn 1 litr *C

Cechy produktu

  • Producent BAYER PHARMA AG 
  • Postać płyn 

Opis

Wskazania: Biovital stosuje się w celu zapobiegania stanom niedoboru żelaza i witamin z grupy B, w stanach zwiększonego ich zapotrzebowania np. po porodzie, przebytych chorobach, zabiegach chirurgicznych, po nadmiernym wysiłku fizycznym oraz jako uzupełnienie diety ubogiej w witaminy z grupy B i żelazo, np diety wegetariańskiej .Zalecany jest osobom przepracowanym, potrzebującym wzmocnienia organizmu niezależnie od wieku.

Biovital podnosi witalność , wzmacnia serce, poprawia samopoczucie.Przeciwwskazania: Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących matek.Działanie: Biovital jest preparatem witaminowym zawierającym witaminy z grupy B, witaminę C oraz pierwiastki żelaza i manganu.

Żelazo wchodzi w skład rożnych związkow porfirytowych, w tym: hemoglobiny odpowiedzialnej za transport tlenu w organizmie, mioglobiny będącej magazynem tlenu w mięśniach oraz cytochromow, niezbędnych w utlenianiu tkankowym.

Niedobor żelaza w organizmie powoduje powstawanie niedokrwistości (wynikającej z rzeczywistego niedoboru żelaza) oraz ogolne osłabienie z przyczyny niedotlenienia. Obecność w preparacie witaminy C zwiększa efektywność wchłaniania żelaza z przewodu pokarmowego.

Mangan jest aktywatorem wielu enzymow uczestniczących w procesach utleniania tkankowego jak rownież w procesie wzrostu, biorąc udział w syntezie glikoprotein tkanki łącznej. Odgrywa bardzo istotną rolę w profilaktyce miażdżycy i nowotworow ze względu na udział manganu w neutralizacji wolnych rodnikow tlenowych.

Jest rownież niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu krwiotworczego. Witaminy z grupy B decydują o prawidłowym przebiegu procesow przemiany materii w organizmie. Uczestniczą w metabolizmie węglowodanow, tłuszczow i białek.

Wraz z witaminą C biorą udział w wielu etapach metabolizmu komorkowego (np. w procesach podziałow komorek i ich wzrostu, uczestnicząc w procesach syntezy aminokwasow kwasow nukleinowych, amin biogennych, sterydow kolagenu).

Warunkują prawidłowe działanie układow: krwiotworczego, nerwowego, krwionośnego i odpornościowego.Dawkowanie/Sposob użycia: Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej należy podawać 20 ml 2-3 razy dziennie. Skład: 100 ml płynu zawiera: Witamina B1(chlorowodorek tiaminy) 3 mg, Witamina B2(sol sodowa fosforanu ryboflawiny) 3 mg, Witamina B6(chlorowodorek pirydoksyny) 5 mg, Witamina PP (amid kwasu nikotynowego) 50 mg, Witamina B12(cyjanokobalamina) 10 mcg, Witamina C (kwas askorbowy) 100 mg, Żelazo FeIII (cytrynian sodowo-żelazowyIII) 60 mg, Mangan (cytrynian manganu) 300 mcg 60 mcg Substancje pomocnicze: sorbitol, syrop cukrowy, olejek cytrynowy, kumaryna, wanilina, etanol, ekstrakt wina, barwnik- żołcień pomarańczowa (E110), woda.Opakowanie: 1000ml

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie