Moje konto

Leki na zgagę Herbapol ×

1 produkt z 4 sklepów

Len mielony 2 x 200g

Producent HERBAPOL-LUBLIN

… Herbapol Lublin S.A. Wskazania:Zielnik apteczny- Len Mielony wpływa korzystnie na pracę żołądka i regularną pracę jelit oraz ułatwia trawienie. Właściwości: Len mielony ?Herbapolu-Lublin? produkowany ze starannie wyselekcjonowanej odmiany lnu złocistego, bogatego w substancje śluzowe oraz błonnik, stanowi wartościowe, a jednocześnie szybkie i łatwe, urozmaicenie codziennej diety … SZCZEGÓŁY →

O kategorii Leki na zgagę

Zaparcia stanowią jedną najczęstrzych dolegliwości społecznych. Nie są poważną chorobą, ale często się pojawiające mogą być sygnałem innych obecnych schorzeń. Problemy wynikają głównie z nieprawidłowego sposobu odżywiania się, a także życia w pośpiechu i stresie, które z kolei powodują dezorganizację pracy organizmu i zanikaniu jego naturalnych odruchów. W czasie przewlekłych zaparć należy zmienić dietę na bardziej bogatą w błonnik a mniej w węglowodany. Bogatym źródłem błonnika jest czarny chleb, surowe warzywa i owoce, suszone owoce, kasza gryczana, soki owocowe i wiele innych. Dodatkowo trzeba zacząć brać przez jakiś czas leki na zaparcia. Na rynku znajduje się szeroki wybór, jednak ostatnio najczęściej stosuje się takie preparaty jak Xenna Extra, Regulax czy Alax.

Wszystkie te specyfiki mają działanie naturalne i łagodne, należy je najlepiej zażyć na noc. W czasie zaparć należy spożywać zwiększone ilości wody, najlepiej ok. 2- 3litrów dziennie oraz jak najwięcej się ruszać. Bardzo dobrze na organizm wpływa spacer, jazda na rowerze, pływanie i gimnastyka. Leki na zaparcia na pewno nie są jedynym rozwiązaniem na tę dolegliwość. Należy pamiętać również aby takich specyfików nie brać za często lub w zbyt długim okresie czasu ponieważ możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Takie jelito za często wspomagane środkami przyśpieszającymi metabolizm będzie się rozleniwiać i nie będzie już w stanie samo pracować bez wspomagaczy, a zaparcia staną się ostrzejsze co może ciagnąć za sobą dalsze konsekwencje.

Sprawdź też